12 kwietnia 2017

Gra młode zaplecze

Na zapleczu rozgrywek centralnych i makroregionalnych, juniorzy z Mazowsza rywalizują w ligach wojewódzkich i okręgowych, a najlepsi w Ekstraligach.

W Ekstralidze juniorów starszych, pierwszej porażki w rundzie doznał UKS Bródno. Podopieczni trenera Jerzego Boreckiego przegrali na boisku przy ulicy Łabiszyńskej z Agrykolą 1:2. Do przerwy gospodarze prowadzili po bramce Konstantego Ślęzaka, ale w drugiej połowie gole dla Agrykoli strzelili Ignacy Kunicki i Kacper Piasecki. Dla drużyny trenera Wiesława Golonki było to już drugie wyjazdowe zwycięstwo w tej rundzie. W meczu zespołów, grających w tej kategorii wiekowej (18- 19 lat) także w Centralnej Lidze Juniorów, Znicz Pruszków zremisował z Polonią Warszawa 0:0. W ostatnim spotkaniu tej kolejki Unia Warszawa również bezbramkowo zremisowała z Wisłą Płock. Pauzowała UKS Varsovia.

W tabeli z ośmioma punktami nadal prowadzą piłkarze z Bródna, którzy wyprzedzają Wisłę Płock lepszą różnicą bramek.
  W Ekstralidze juniorów młodszych, najwyższe zwycięstwo odniosła Szkoła Futbolu Warszawa, która pokonała na wyjeździe Kosę Konstancin 3:0. Dla zespołu trenera Łukasza Matulki trafiali: Piotr Żuk, Filip Karkowski oraz Szymon Dudzik. Dużo emocji było też w Pruszkowie, gdzie w meczu na szczycie Znicz wygrał z Legionovią 2:1. W pozostałych spotkaniach Wisła Płock zremisowała z Escolą Varsovia 1:1, a Radomiak przegrał z SEMP-em Ursynów 0:1.

W tabeli Znicz z kompletem 15 punktów wyprzedza Legionovię – 12 pkt. i Szkołę Futbolu – 10 pkt.
  W Ekstralidze trampkarzy – rocznik 2002, Legia Warszawa po bramkach Dawida Karczewskiego, Radosława Cielemęckiego oraz Jerzego Munika, pokonała SEMP-a Ursynów 3:0. W innych meczach piątej kolejki: Unia Warszawa zremisowała z Escolą Varsovia 0:0, Znicz Pruszków z Bronią Radom 2:2, a Świt Nowy Dwór Mazowiecki z Polonią Warszawa 1:1.

W tabeli prowadzi Legia (13 pkt.) i wyprzedza Znicz (9 pkt.) i  Escolę (8 pkt.).