2 października 2018

Gra młodzież

W rozgrywkach juniorów tym razem najciekawiej było w mazowieckiej Ekstralidze U-19. Prowadząca w tabeli Wisła Płock długo męczyła się w Legionowie, a Polonia dzięki znakomitej postawie bramkarza pokonała Znicz.

W Centralnej Lidze Juniorów U-18, Escola Varsovia wygrała na Tarchominie z Wisłą Kraków 2:1. Wynik spotkania został ustalony już w pierwszej połowie. Dwie szybkie bramki: Litwina Titasa Milašiusa oraz Jana Majsterka zaskoczyły rywali. Piłkarze Białej Gwiazdy odpowiedzieli tylko trafieniem z rzutu karnego Kacpra Laskośa. Legia przegrała na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław 0:3. Już po kwadransie ekipa z Dolnego Śląska prowadziła po strzałach Jakuba Jarzębowskiego i Cypriana Poniedziałka, który w drugiej połowie zdobył jeszcze jednego gola. W tabeli nadal prowadzi Korona Kielce (23 pkt.) przed Pogonią Szczecin, Zagłębiem Lubin oraz Legią (wszystkie po 19 pkt.). Escola zajmuje siódmą lokatę (13 pkt.).
  W Centralnej Lidze Juniorów U-17, Legia wygrała na bocznym boisku przy ulicy Łazienkowskiej z Olimpią Elbląg 2:0. Na początku drugiej połowy, po centrze z rzutu rożnego Michała Kochanowskiego, bramkarza rywali głową pokonał Patryk Peda. Kwadrans później wynik meczu ustalił Kacper Gościniarek. Polonia Warszawa zremisowała u siebie z Jagiellonią Białystok 1:1. Czarne Koszule prowadziły po golu Jakuba Kotko, potem poloniści nie wykorzystali rzutu karnego, a bramka dla gości padła po strzale samobójczym. Nieoczekiwanej porażki doznała Escola, ulegając w Białymstoku zamykającemu stawkę MOSP-owi 0:1. W tabeli prowadzą Legia i AKS SMS Łódź (po 16 pkt.) przed Escolą (13 pkt.), Polonia jest piąta (5 pkt.).
  W Centralnej Lidze Trampkarzy U-15, w zaległym spotkaniu warszawskich drużyn Legia pokonała Varsovię 6:0. Dwa gole zdobył Dawid Kiedrowicz, a po jednym Wiktor Kamiński, Kacper Jakóbczyk Kacper Włoch i Kacper Knera. Co ciekawe, trener legionistów – Rafał Gębarski pozwolił, aby skład, taktykę i zmiany w tym meczu ustalali sami zawodnicy. Jeszcze wyższe zwycięstwo odniosła Escola, gromiąc na Tarchominie GKS Bełchatów 7:0. Dwa razy do siatki trafiali Patryk Romanowski oraz Kacper Dakowicz, a kolejne bramki dołożyli Bartosz Zieliński i Adam Stanowski. Siódmy gol był samobójczy. W kolejnym derbowym starciu, Polonia wygrała u siebie z Legią 4:2. Była to pierwsza porażka legionistów w tym sezonie. W tabeli prowadzi Legia (18 pkt.). Escola jest czwarta, Polonia piąta (obie mają po 12 pkt.), a ósma Varsovia nadal czeka na pierwsze punkty.
  W mazowieckiej Ekstralidze U-19, na półmetku rundy jesiennej najlepiej spisuje się Wisła Płock. W ostatniej kolejce Nafciarze bardzo długo jednak nie mogli poradzić sobie z zamykającą tabelę Legionovią. Podwarszawska drużyna do przerwy prowadziła1:0 po trafieniu Jakuba Kurpiewskiego. Płocczanie wyrównali za sprawą Michała Malinowskiego, a w doliczonym czasie gry wyrwali zwycięstwo dzięki bramce strzelonej przez Pawła Zaroślaka. Po równie zaciętym meczu punkty stracił wicelider – Znicz Pruszków, przegrywając w stolicy z Polonią 3:2. Gole dla Czarnych Koszul zdobyli: Adam Kujawski, Przemysław Cieślak i Wojciech Korcz, a dla Znicza Mateusz Kociszewski oraz Daniel Bogucki. Bohaterem spotkania był jednak bramkarz Polonii – Mateusz Dekanowski, który obronił dwa rzuty karne. W tabeli prowadzi Wisła (21 pkt.), przed Zniczem i Polonią (po 16 pkt.).