22 sierpnia 2017

Grają juniorzy

Młodzi piłkarze Polonii Warszawa Nie zwalniają tempa w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów U-19. Aż 19 bramek padło w trzech meczach pierwszej kolejki Ekstraligi U-19. W miniony weekend ruszyły też rozgrywki CLJ Juniorów Młodszych U-17 oraz CLJ Trampkarzy U-15.  

  Tym razem podopieczni trenera Adama Chmielewskiego rozgromili na wyjeździe MOSP Białystok 6:2. Łupem bramkowym podzielili się: Daniel Pik, który trafił dwukrotnie oraz Michael Ameyaw, Kacper Łoś, Patryk Baran i Kuba Wardzyński. Dla rywali strzelali Jakub Jeleszuk, a także Damian Płotczyk. Pierwsze punkty w sezonie zdobyły także Znicz Pruszków, pokonując na wyjeździe Stomil Olsztyn 2:0, po dwóch golach Mikołaja Szymańskiego i Wisła Płock, remisując na swoim boisku z Cracovią 0:0. Po raz drugi swój mecz przełożyła przebywająca w Holandii Legia Warszawa
  W Pruszkowie mierzyły się zespoły Znicza i stołecznej Polonii. Był to pojedynek zaplecza drużyn grających w Centralnej Lidze Juniorów. Czarne Koszule wygrały 4:0 po strzałach Daniela Ostaszewskiego, Szymona Borunia, Daniela Widza i Dominika Ołdaka. Na boisku przy ulicy Okopowej, UKS Varsovia uległa Escoli aż 0:6. Trzy gole strzelił w tym meczu Titas Milasius, dwa Kacper Bałas, a wynik ustalił Jakub Szydłowski. W ostatnim spotkaniu UKS Bródno przegrał z Legionovią 3:6. Mecz Agrykoli z Unią Warszawa został przełożony na 6 września.
 W rywalizacji siedemnastolatków bardzo dużo emocji było na meczu Naki Olsztyn z Escolą Varsovia. Stołeczni piłkarze pod wodzą trenera Marka Gołębiewskiego prowadzili po golu Szymona Szulca. Jeszcze w pierwszej połowie wyrównał Łukasz Rytelewski. Decydującą o zwycięstwie bramkę dla Escoli w doliczonym czasie gry zdobył Sebastian Szczepaniak. Rywale mieli sporo pretensji do piłkarzy z Warszawy, twierdząc że powinni oddać im piłkę po wznowieniu gry rzutem sędziowskim (wcześniej dwóch zawodników zderzyło się głowami). Olsztynianie po tym zdarzeniu nie wybili jednak piłki na aut, a w chwili przerwania gry przez arbitra nie byli już w jej posiadaniu. Escola wygrała 2:1, z czym rywale jeszcze długo nie mogli się pogodzić.
 W lidze trampkarzy Escola Varsovia również w Olsztynie mierzyła się ze Stomilem. Podopieczni trenera Konrada Dousy wygrali 3:1 po dwóch bramkach Stanisława Popiela i jednym Artemijusa Tutyskinasa. Gospodarze odpowiedzieli tylko honorowym trafieniem Michała Bendyka. Mecze Legii w CLJ U-17 i U-15 zostały także przełożone ze względu na udział legionistów w turniejach we Lwowie i Dublinie,
(mf)