16 sierpnia 2018

Grała IV liga

  W czwartej lidze na prowadzeniu w swoich grupach znajdują się MKS Przasnysz i rezerwy Radomiaka. Faworyci są jednak tuż za liderami. Słabszy początek sezonu nieoczekiwanie zanotowały Ząbkovia i Mazur Karczew.

  W grupie północnej po dwóch kolejkach komplet punktów mają cztery drużyny: MKS Przasnysz, Wisła II Płock, Mazovia Mińsk Mazowiecki oraz Ożarowianka. Dzięki lepszej różnicy bramek w tabeli przewodzi na razie zespół z Przasnysza. W pierwszej kolejce podopieczni trenera Pawła Mazurkiewicza pokonali na swoim boisku Wkrę Żuromin 3:1 po trafieniach: Piotra Piaseckiego, Kamila Olszewskiego i Bartłomieja Orłowskiego. Honorową bramkę dla gości zdobył w tym spotkaniu Bartłomiej Żelazny. Druga kolejka była dla ekipy z Przasnysza jeszcze bardziej udana. Tym razem MKS wygrał u siebie z Kasztelanem Sierpc 4:0. Drugie zwycięstwo w sezonie odniosły także rezerwy Wisły Płock. Nafciarze podobnie jak zespół lidera, po raz drugi z rzędu grali na swoim boisku (i ponownie mierzyli się z przeciwnikiem ze stolicy). Drużyna prowadzona przez trenera Adama Majewskiego po zwycięstwie z Drukarzem 4:1 teraz okazała się minimalnie lepsza od Hutnika zwyciężając 1:0 po trafieniu Portugalczyka – Carlitosa. Komplet zwycięstw mają na koncie także: Mazovia (która najpierw wygrała na wyjeździe – w meczu rozegranym w Goleszynie, z Kasztelanem Sierpc 1:0, a następnie na swoim boisku z Mławianką 2:0) oraz Ożarowianka (po ograniu w Wołominie Huraganu 3:2 i u siebie Korony Ostrołęka 2:1). Początek sezonu nie powiódł się natomiast zaliczanej do grona faworytów – Ząbkovii. Po przegranej w Mławie 1:2, piłkarze spod Warszawy doznali kolejnej porażki w Parku Skaryszewskim z Drukarzem 0:2. Zespół trenera Michała Pulkowskiego razem z Kasztelanem Sierpc zamyka tabelę, póki co bez zdobyczy punktowej.
  W grupie południowej, po dwie wygrane ma na koncie pięć drużyn. W tabeli rezerwy Radomiaka, stosunkiem bramek wyprzedzają: MKS Piaseczno, Pogoń Grodzisk Mazowiecki, Mszczonowiankę oraz Pilicę Białobrzegi. Radomianie po rozgromieniu Perły Złotokłos 5:0, tym razem nie dali szans na swoim boisku piłkarzom Orła Unin zwyciężając 4:0, po trafieniach Łukasza Pietronia, Jakuba Rolinca, Karola Hodowanego i Adriana Nowosadko. Trener Zielonych – Maciej Lesisz, mając do dyspozycji kilku zawodników z pierwszego składu, którzy zapewniają znaczną przewagę nad rywalami, może odważnie wprowadzać do swojego zespołu młodzież. W meczu z Orłem zagrało siedmiu zawodników z rocznika 2001. Pogoń Grodzisk wygrała u siebie z drugą drużyną Znicza Pruszków 3:2. Młoda ekipa z Pruszkowa dzielnie stawiała czoła rywalom, ale większe doświadczenie gospodarzy w końcu wzięło górę. Do przerwy Pogoń prowadziła 2:0 po bramkach zdobytych w końcówce pierwszej połowy przez Damiana Jaronia i Norberta Jędrzejczyka. Drugą połowę meczu lepiej rozpoczęli goście, którzy zdobyli kontaktowego gola za sprawą Mikołaja Szymańskiego. Grodziszczanie odpowiedzieli trafieniem Jakuba Łabędy na 3:1, a ostatni gol w tym meczu był autorstwa Mateusza Kociszewskiego. Piaseczno po ograniu na wyjeździe lokalnego rywala – Sparty Jazgarzew 6:0, teraz uporało się z Mazurem Karczew zwyciężając u siebie 3:2. Mszczonowianka także pokonała zespół z Karczewa i to na jego boisku 4:1. a potem również była lepsza na wyjeździe od Perły Złotokłos wygrywając 4:0, a Pilica najpierw w Białobrzegach ograła Błoniankę 4:2, a następnie w Garwolinie – Wilgę 1:0.
(mf)