10 kwietnia 2017

Grała nasza młodzież

W Centralnej Lidze Juniorów - rocznik 1998/99,  Legia Warszawa przegrała na wyjeździe z Jagiellonią Białystok 1:2. Honorową bramkę dla legionistów strzelił z rzutu karnego Adrian Małachowski. Polonia Warszawa dzięki trafieniu Mateusza Kijewskiego wygrała z Progresem Kraków 1:0, a Znicz Pruszków zwyciężył z Neptunem Końskie 3:1. W pierwszej połowie bramkarza Neptuna pokonali Jakub Łabęda i Mikołaj Szymański, a po przerwie gola dołożył jeszcze Piotr Jaroń. W tabeli prowadzi SMS Łódź 52 pkt., Legia ze stratą jednego punktu jest druga, Znicz piąty (35 pkt.), a Polonia szósta (34 pkt.).

W Makroregionalnej Lidze Juniorów Młodszych – rocznik 2000, prowadząca w tabeli Legia Warszawa pokonała w meczu „na szczycie” wicelidera – SMS Łódź 2:0. Pierwsza połowa spotkania trochę rozczarowała, ale po przerwie piłkarze stworzyli już dużo lepsze widowisko. Bramki dla legionistów zdobyli Michał Mydlarz oraz Kacper Wełniak. Wygrała także Polonia Warszawa. Po bramce strzelonej przez Daniela Pika w ostatniej minucie meczu pokonała na wyjeździe Jagiellonię Białystok 1:0. Po tym zwycięstwie Czarne Koszule awansowały na trzecie miejsce w tabeli.
 W rozgrywkach Ekstraligi Juniorów Młodszych – rocznik 2001, Legia Warszawa po interesującym spotkaniu pokonała na bocznym boisku przy ulicy Łazienkowskiej Gwardię Warszawa 2:1. Do przerwy gospodarze prowadzili 1:0, po trafieniu Macieja Rosołka z rzutu karnego. Gwardziści, mimo że po czerwonej kartce od dwudziestej minuty grali w osłabieniu, na początku drugiej połowy zdołali wyrównać. Sebastian Szczepaniak wykorzystał jedenastkę dla gości i było 1:1. Pięć minut przed końcem meczu sędzia podyktował kolejny rzut karny dla Legii, ale strzał Wiktora Preussa obronił bramkarz Gwardii Jakub Sapalski. Zwycięstwo legionistom dopiero w ostatniej minucie spotkania zapewnił Bartłomiej Ciepiela. W pozostałych meczach, do niespodzianki doszło na Tarchominie, gdzie Escola Varsovia przegrała z Józefovią 2:3, Znicz Pruszków zremisował u siebie z Radomiakiem 1:1, a Polonia przy ulicy Konwiktorskiej uległa Drukarzowi Warszawa 1:2. W tabeli prowadzi Legia (15 pkt.), druga jest Escola (10 pkt.), a trzecia Gwardia (9 pkt.).