26 kwietnia 2021

Grali czwartoligowcy

W najciekawszym meczu grupy południowo-wschodniej, grająca przez ponad godzinę w osłabieniu Mazovia Mińsk Mazowiecki nie dała rady Pilicy Białobrzegi. Na północnym zachodzie na przełamanie strzeleckiej niemocy wciąż czeka Huragan Wołomin, a w grupie centralnej Ząbkovia ucieka rywalom.

W grupie północno-zachodniej nowym liderem została Wisła II Płock. Nafciarze po odrobieniu zaległości i wygraniu z Żyrardowianką 8:0 wskoczyli na fotel lidera. Dwie bramki w tym spotkaniu zdobył pozyskany ze Escoli Varsovia Fryderyk Gerbowski, a pozostałe: Piotr Dominik, Wojciech Szumilas, Gabriel Wiącek, Jan Krawczyk, Dawid Krzyżański i Bartosz Zynek. Kolejnym przeciwnikiem podopiecznych trenera Marka Brzozowskiego była drużyna z Przasnysza. Po wyrównanym meczu Wisła II uległa 0:1, a zwycięstwo gościom zapewnił były piłkarz m.in. Znicza Pruszków i Polonii Warszawa – Krzysztof Kopciński. Zajmującym drugie miejsce w tabeli piłkarzom Huraganu Wołomin, już w trzecim meczu tej wiosny nie udało się strzelić gola. Po bezbramkowych remisach z Hutnikiem Warszawa oraz Mławianką, tym razem drużyna Sergiusza Wiechowskiego podzieliła się punktami z ekipą KS CK Troszyn. Wynikiem 0:0 zakończył się także mecz Łomianek ze Świtem Staroźreby. Dużo bramek padło natomiast w spotkaniach zespołów z końca tabeli: Kasztelan Sierpc przegrał u siebie z Nadnarwianką Pułtusk aż 1:11, a Bzura Chodaków uległa Makowiance 1:9.

W grupie południowo-wschodniej doszło do meczu na szczycie. Zajmująca drugie miejsce w tabeli Mazovia Mińsk Mazowiecki na swoim boisku podejmowała lidera – Pilicę Białobrzegi. Gospodarze jeszcze przed upływem trzydziestej minuty zostali w dziesiątkę, po drugiej żółtej kartce jaką otrzymał filar mińskiej defensywy Norbert Jędrzejczyk. Białobrzeżanie szybko wykorzystali grę w przewadze i w 35. minucie objęli prowadzenie. Nieporozumienie bramkarza Mazovii – Dominika Puska z jednym z obrońców wykorzystał Konrad Paterek i Pilica prowadziła 1:0. W 54. minucie drużyna z Mińska Mazowieckiego była bliska wyrównania, lecz po uderzeniu Janusza Nojszewskiego z rzutu wolnego piłka trafiła w słupek. Grająca w osłabieniu Mazovia atakowała, ale następną bramkę zdobyła Pilica. Po zagraniu z lewej flanki, wprowadzonego na boisko w drugiej połowie Bartłomieja Niedzieli, wynik podwyższył Michał Kucharczyk. W 73. minucie było już 0:3. Akcję Konrada Paterka wykończył Bartłomiej Niedziela. Po tym zwycięstwie Pilica ma już siedem punktów przewagi nad Mazovią. Na trzecie miejsce w tabeli wskoczyła Mszczonowianka, która wygrała na swoim boisku z Warką 2:1. Gospodarze obie bramki strzelili w końcówce pierwszej połowy. Najpierw z rzutu karnego trafił Piotr Branicki, a wynik podwyższył Daniel Cichocki. Rywale odpowiedzieli tylko trafieniem z karnego Konrada Szkopińskiego w doliczonym czasie gry.

W grupie centralnej prowadząca w tabeli Ząbkovia podejmowała na swoim stadionie drużynę z Raszyna. Gospodarze od 25. minuty prowadzili po golu zdobytym przez doświadczonego Bartosza Wiśniewskiego. Gościom jeszcze przed przerwą udało się doprowadzić do remisu. Szybką kontrę wyprowadził osiemnastoletni Olaf Uziębło i został sfaulowany w polu karnym. Jedenastkę na gola zamienił Krzysztof Pikus i było 1:1. Po zmianie stron drugą bramkę dla Ząbkovii, ładnym uderzeniem z woleja uzyskał Patryk Zych. W 86. minucie wynik meczu na 3:1 dla gospodarzy ustalił Kacper Grabowicz. Bardzo dobry mecz rozegrała także drużyna MKS-u Piaseczno, która pokonała na wyjeździe wicelidera – Victorię Sulejówek 3:2. Gospodarze prowadzili po golu Ernesta Słupskiego, ale Piaseczno zdołało wyrównać jeszcze przed przerwą. W 39. minucie Michał Suchanek dośrodkował w pole karne, a Konrad Rudnicki głową trafił do siatki. Po zmianie stron goście wyszli na prowadzenie po akcji Adriana Dobiesa. Victoria wyrównała po strzale Bartłomieja Szulima z rzutu karnego, ale w doliczonym czasie gry piłkarze z Piaseczna zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Decydującego gola w tym spotkaniu zdobył Szymon Wiejak.