7 października 2019

Grali juniorzy

W CLJ U-18 w dwóch ostatnich kolejkach Legia Warszawa zdobyła tylko jeden punkt i spadła z pierwszego na czwarte miejsce w tabeli, a Escola Varsovia przerwała wreszcie serię porażek i próbuje wydostać się ze strefy spadkowej. W CLJ U-17 oraz U-15 rozpoczęła się już runda rewanżowa.

W Centralnej Lidze Juniorów U-18, Escola Varsovia zremisowała na swoim boisku z Jagiellonią Białystok 1:1. Escola po czterech porażkach z rzędu znalazła się w strefie spadkowej. Młodym piłkarzom prowadzonym przez trenera Marka Gołębiewskiego udało się ostatnio przerwać tę złą serię i w derbowym pojedynku bezbramkowo zremisowali w Rembertowie z Legią. Teraz urwali punkt także groźnej ekipie z Podlasia. Po pierwszej połowie meczu z Jagiellonią było 0:0. Zawodnicy z Białegostoku wyszli na prowadzenie w 75. minucie. Bartosz Musiolik wpadł w pole karne i wyłożył piłkę Aleksowi Włodarczykowi, a ten skierował ją do siatki. Pięć minut później gospodarze wyrównali. Szybki kontratak Escoli zakończył się trafieniem Ebenezera Kelechukwu. Młodzieżowy reprezentant Nigerii wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem rywali i mecz zakończył się podziałem punktów. Legia Warszawa przegrała na wyjeździe z Pogonią Szczecin 2:4. Legioniści dwukrotnie prowadzili po golach Szymona Włodarczyka, ale ostatecznie to rywale zainkasowali komplet punktów. Bramki dla Pogoni zdobyli Kacper Łukasiak, Oskar Potoczny z rzutu karnego, Fabian Grzelka oraz Kamil Kort.

W Centralnej Lidze Juniorów U-17 (podobnie jak w kategorii U-15) rozpoczęła się już runda rewanżowa. Po rozegraniu czternastu kolejek do lig wojewódzkich spadną dwa najsłabsze zespoły, a ich miejsce zajmą wyłonieni w barażach dwaj spośród mistrzów z województw: warszawskiego, łódzkiego, podlaskiego oraz warmińsko-mazurskiego. Na wiosnę drużyny rywalizować już będą o Mistrzostwo Polski. Po ósmej kolejce znowu na pierwsze miejsce w tabeli wyszła Polonia Warszawa, która o punkt wyprzedziła Escolę Varsovia. Czarne Koszule po dwóch bramkach strzelonych przez Dawida Kellera wygrały na wyjeździe z Ursusem 2:0. Escola zaledwie zremisowała na swoim boisku z walczącym o utrzymanie UKS-em SMS Łódź 0:0. Na Bemowie Legia Warszawa podzieliła się punktami ze Zniczem Pruszków. Mimo kilku bardzo dobrych okazji z obu stron do przerwy bramki nie padły. W 50. minucie zawodnicy z Pruszkowa wyszli na prowadzenie po trafieniu Wiktora Bućko. Gospodarzom udało się wyrównać pół godziny później. Po zagraniu Arkadiusza Ziarko bramkarza Znicza pokonał Chorwat – Ivan Vidošević (pozyskany latem przez Legię z Dynama Kijów) i mecz zakończył się wynikiem 1:1.

W Centralnej Lidze Juniorów U-15, Legia Warszawa wygrała na wyjeździe z Talentem Białystok 5:2. Po kwadransie gry prowadzenie dla legionistów uzyskał Lucio Ceci, a dziesięć minut później wynik podwyższył pochodzący z Ukrainy – Wiktor Kaiuk. Gospodarzom tuż przed przerwą udało się zdobyć kontaktowego gola po strzale Jakuba Karpińskiego. Drugą połowę nasi piłkarze rozpoczęli od mocnego uderzenia. Po bramkach Karola Habera i Maksymiliana Stangreta Legia w 50. minucie prowadziła 4:1. Talent odpowiedział już tylko drugim trafieniem Jakuba Karpińskiego, a wynik meczu w doliczonym czasie ustalił bardzo skuteczny ostatnio Lucio Ceci. Polonia Warszawa przegrała przy Konwiktorskiej z prowadzącą w tabeli Jagiellonią Białystok 1:4. Dwa gole dla rywali zdobył Miłosz Skowronek, a kolejne w końcówce dołożyli Dawid Hinz oraz Wiktor Bryks. Bramka dla Polonii padła po samobójczym strzale Jakuba Tomkiela. Czarne Koszule od 50. minuty grały w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Marceliego Łuszcza. W ostatnim meczu Ząbkovia przegrała u siebie z Escolą 1:4. Po dwa gole dla gości zdobyli Tymon Kłosowicz oraz Tomasz Walczak, dla Ząbkovii trafił Krystian Kralski.