5 września 2017

Grali juniorzy

Mazowieckie zespoły juniorskie walczą na kilku frontach - ze zmiennym szczęściem...

W piątej kolejce Centralnej Ligi Juniorów U-19, przewodząca w tabeli Polonia Warszawa zremisowała w Rzeszowie ze Stalą 1:1. Prowadzenie dla Czarnych Koszul w końcówce pierwszej połowy zdobył Piotr Włodek. Warszawiacy po przerwie powinni strzelić drugiego gola, ale wychodzący sam na sam z bramkarzem rywali Mariusz Chmielewski poślizgnął się na mokrej murawie. W piątej minucie doliczonego czasu gry fatalny w skutkach błąd popełnił Filip Białoruski. Po rzucie wolnym wykonywanym przez Sebastiana Wanata niemal z połowy boiska, golkiper Polonii nie utrzymał w rękach śliskiej piłki i mecz zakończył się remisem.    Pierwsze zwycięstwo w sezonie odnieśli juniorzy Legii Warszawa, którzy na boisku w Rembertowie pokonali Resovię 6:1. Już przed przerwą po dwa gole strzelili Mateusz Olejarka i Kacper Wełniak, a kolejne trafienia dołożyli wprowadzeni na boisko w drugiej połowie Jakub Jóźwiak oraz Maciej Rosołek. Rywale odpowiedzieli tylko bramką Sebastiana Leśniaka. Bez punktów z Zabierzowa wrócił Znicz Pruszków. W spotkaniu z Wisłą Kraków lepsi okazali się zawodnicy Białej Gwiazdy wygrywając 4:1. Gole dla rywali zdobyli Adrian Grzybek (dwie), Maciej Śliwa i Filip Handzlik. Dla Znicza trafił Mateusz Kinast.

Nie powiodło się także Wiśle Płock, która uległa na swoim boisku ŁKS-owi Łódź 0:5. Bramki w tym meczu strzelali: Aleksander Michalski (dwie), Kamil Waśniowski, Eryk Bomba oraz Mateusz Jaworski z rzutu karnego. Liderem nadal jest Polonia Warszawa (13 pkt.), Znicz jest dziesiąty (6 pkt.), Legia, mająca dwa mecze zaległe jest dwunasta (5 pkt.), a Wisła Płock piętnasta (3 pkt.).
   W Centralnej Lidze Juniorów U-17, dopiero pierwsze spotkanie w sezonie rozegrali piłkarze Legii Warszawa, wcześniej biorący udział w zagranicznych turniejach. Na boisku Bemowskiego Ośrodka Piłki Nożnej, legioniści zremisowali 2:2 z Jagiellonią Białystok. Goście prowadzili po trafieniu Bartosza Bayera. Do remisu z rzutu wolnego doprowadził Łukasz Łakomy. Po przerwie prowadzenie Legii dała bramka Bartłomieja Ciepieli, ale kilka minut później wyrównał Eryk Matus. Także remisem 2:2 zakończyło się wyjazdowe spotkanie Escoli Varsovia z MOSP-em Białystok. W pierwszej połowie gola dla gospodarzy strzelił Kamil Sakowicz. Po przerwie nasi piłkarze przejęli inicjatywę i po trafieniach Stanisława Muniaka i Filipa Prochowskiego wyszli na prowadzenie. Rywalom w ostatniej minucie udało się jednak wyrównać za sprawą Marcina Sieroty. W tabeli po trzech seriach spotkań, prowadzi AKS SMS Łódź (6 pkt.), Escola jest trzecia (5 pkt.), a mająca dwa mecze zaległe Legia zajmuje szóstą lokatę (1 pkt.).
   W Centralnej Lidze Trampkarzy U-15, znakomicie spisują się młodzi zawodnicy Escoli Varsovia. W ostatniej kolejce podopieczni trenera Konrada Dousy rozgromili na wyjeździe GKS Bełchatów 6:1. Pierwsza bramka to popis Aleksandra Sawosza, który wpadł w pole karne, wymanewrował trzech obrońców GKS-u i strzałem w okienko nie dał szans bramkarzowi. Drugie trafienie z rzutu karnego zaliczył Stanisław Popiel. Trzeciego gola po przerwie strzelił Filip Arak zamykając akcję po dośrodkowaniu z prawej strony boiska. Na 4:0 przewrotką podwyższył Patryk Gumowski. Ten sam zawodnik zdobył też kolejną bramkę. Rywale odpowiedzieli tylko honorowym golem Kacpra Konstańczuka. Wynik meczu na 6:1 ustalił Gracjan Grot. Spotkanie Legii z drużyną AP Talent Białystok zostało przełożone na 13 września. Po trzech kolejkach, Escola z kompletem punktów, tylko gorszą różnicą bramek ustępuje w tabeli SMS-owi Łódź. Legioniści na razie bez punktów są na siódmym miejscu.