12 marca 2018

Grali juniorzy

Młodym piłkarzom mimo kaprysów tegorocznej wiosny; rozegrali już parę spotkań nastepnej kolejki.

W Centralnej Lidze Juniorów U-19 bardzo dobrze spisały się drużyny ze stolicy. Warszawiacy rywalizowali z zespołami z Łodzi. Legia pokonała 4:0 ŁKS, a Polonia w takich samych rozmiarach ograła UKS SMS. W meczu rozegranym na Bemowie, legioniści już po kwadransie prowadzili 2:0. Dwukrotnie na listę strzelców (raz z rzutu karnego) wpisał się Łukasz Zjawiński. Tuż przed przerwą, trzeci raz bramkarza ŁKS-u pokonał Maciej Rosołek. W drugiej połowie podopieczni trenera Piotra Kobiereckiego zwolnili tempo, ale mimo tego zdobyli jeszcze jednego gola, a jego autorem ponownie był Łukasz Zjawiński. Znakomicie poradzili sobie też młodzi poloniści, gromiąc w Łodzi rówieśników z UKS SMS. Pierwszą bramkę dla Czarnych Koszul, już w piątej minucie strzelił głową Piotr Włodek. Na 2:0 jeszcze przed przerwą podwyższył Mikołaj Midzio. Ten sam zawodnik kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy zdobył następnego gola, a wynik meczu na 4:0 ustalił Michael Ameyaw, pewnie egzekwując rzut karny podyktowany za faul na Marku Kwiatkowskim. Wisła Płock nie poradziła sobie z Jagiellonią Białystok, ulegając na swoim boisku 0:3. Bramki dla drużyny z Podlasia strzelili Mikołaj Nawrocki, Kamil Huczko i Kacper Głowicki. Spotkanie Motoru Lublin ze Zniczem Pruszków zostało odwołane z powodu złego stanu boiska.
  W drugiej kolejce Centralnej Ligi Juniorów U-17, bardzo dotkliwej porażki doznali piłkarze Legii. Podopieczni trenera Radosława Gwiazdy przegrali na wyjeździe z drużyną AKS SMS Łódź aż 0:6. Niestety legioniści, podobnie jak i w pierwszej kolejce, przez większość drugiej połowy grali w dziesiątkę (w 58 minucie meczu czerwoną kartkę otrzymał Bartłomiej Ciepiela). Cztery gole w tym spotkaniu zdobył Patryk Moskiewicz, a po jednym dołożyli Adam Niedźwiedzki i Damian Narożniak. Skład Legii w tym pojedynku opierał się w większości na chłopcach o rok i dwa lata młodszych od rywali. Po trzy punkty sięgnęli za to piłkarze Escoli Varsovia. Po trafieniu Stanisława Muniaka, zespół z Tarchomina pokonał na wyjeździe MOSP Białystok 1:0. Było to zaległe spotkanie pierwszej kolejki. Mecz Escoli ze Zniczem Pruszków, który miał się odbyć w sobotę, został odwołany z powodu złych warunków atmosferycznych.
  W Centralnej Lidze Trampkarzy U-15, z naszych drużyn, mecz rozegrała tylko Legia. Warszawiacy pokonali na wyjeździe Jagiellonię Białystok 2:1. Legioniści już po 40 sekundach przegrywali 0:1. Gapiostwo defensywy wykorzystał Radosław Zyśk. Do przerwy podopiecznym trenera Dariusza Rolaka nie udało się wyrównać, ale już minutę po zmianie stron, dobrą wrzutkę Dominika Krajewskiego, na gola zamienił Szymon Włodarczyk. Syn byłego reprezentanta Polski, po kwadransie podwyższył na 2:1 wykorzystując zamieszanie pod bramką rywali. Końcówka meczu była nerwowa. Gospodarze za wszelką cenę dążyli do wyrównania, ale naszym młodym piłkarzom udało się dowieźć korzystny rezultat do ostatniego gwizdka. Mecze GKS Bełchatów – Polonia Warszawa oraz Escola Varsovia – Rona Ełk zostały przełożone.