10 kwietnia 2018

Grali juniorzy

Mazowieccy juniorzy rozegrali poświąteczną, prawdziwie wiosenna rundę, ze zmiennym szczęściem, co najorzej odczuli młodzi piłkarze Escoli Varsovii...

W Centralnej Lidze Juniorów U-19  najlepiej z naszych drużyn spisał się Znicz Pruszków. Podopieczni trenera Roberta Kochańskiego wygrali u siebie z MOSP-em Białystok 3:0. Wszystkie gole w tym meczu padły jednak dopiero w ostatnich dziesięciu minutach gry. Dwukrotnie bramkarza gości pokonał Mateusz Kinast, a w doliczonym czasie wynik ustalił Franciszek Ratajczyk.

Na Stadionie w Nowej Hucie, Progres Kraków zremisował z Legią Warszawa 2:2. Mecz był prowadzony w szybkim tempie i mógł się podobać. W 3. minucie błyskawiczną akcję lewą stroną boiska przeprowadził Łukasz Zjawiński, ale jego strzał odbił bramkarz Progresu. Dobitka filigranowego Amerykanina Amosa Shapiro-Thompsona była już skuteczna i stołeczni piłkarze prowadzili 1:0. Krakowiacy wyrównali pięć minut później. Fantastycznym strzałem z rzutu wolnego popisał się Mateusz Reczulski. Stojący w bramce Legii Paweł Łakota nie miał szans na obronę, gdyż uderzona bardzo mocno piłka wylądowała w samym okienku. Jeszcze przed przerwą Szymon Hajduk wyprowadził gospodarzy na prowadzenie 2:1, ale po zmianie stron Zjawiński skutecznie wykończył kolejną szybką akcję legionistów i po zagraniu Kacpra Wełniaka wpakował piłkę do siatki.

Na bocznym boisku przy Konwiktorskiej, Polonia Warszawa w derbach województwa podejmowała Wisłę Płock. Po bramce strzelonej przez Mariusza Chmielewskiego z rzutu karnego gospodarze wygrali 1:0. Czarne Koszule – walczące o pozostanie w CLJ (w związku z połączeniem grup: wschodniej i zachodniej, na szczeblu centralnym utrzyma się tylko sześć najlepszych drużyn), po tym zwycięstwie tracą do szóstego w tabeli – Progresu Kraków cztery punkty.
 W piątej kolejce Centralnej Ligi Juniorów U-17, Legia Warszawa  pokonała u siebie UKS SMS Łódź 2:1. Po bezbramkowej pierwszej połowie, warszawiacy wyszli na prowadzenie w 52. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Mateusza Lisowskiego, piłkę do siatki głową posłał Jan Goliński. Dziesięć minut później po asyście Jerzego Munika, drugiego gola dla legionistów zdobył Mateusz Leszczuk. Łodzianie szybko odpowiedzieli bramką Macieja Masa, ale na więcej gospodarze już im nie pozwolili. Dla podopiecznych trenera Tomasza Sokołowskiego było to dopiero pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej. Znicz Pruszków uległ na swoim boisku prowadzącej w tabeli, drugiej drużynie Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Łodzi, grającej pod szyldem AKS-u (dla odróżnienia od powstałego w 1997 roku UKS-u, założony w 2015 roku – AKS, powstał z inicjatywy Wyższej Szkoły Sportowej). Do przerwy łodzianie prowadzili 2;1 po trafieniach Mariusza Czajkowskiego i Jakuba Zielińskiego. Kontaktową bramkę dla Znicza strzelił w 23. minucie Jakub Malinowski. W drugiej połowie trzeciego gola dla gości zdobył Marcin Mularczyk. Escola Varsovia nie poradziła sobie w Białymstoku przegrywając z Jagiellonią 0:3 po hat tricku Macieja Twarowskiego.
 W Centralnej Lidze Trampkarzy U-15 Legia pokonała przy Łazienkowskiej Olimpię Elbląg 3:0. Zespół dowodzony przez trenera Dariusza Rolaka prowadził od 26. minuty po golu Huberta Derlatki. Asystę przy tym trafieniu zanotował Kacper Skwierczyński. Jeszcze przed przerwą drugą bramkę – bezpośrednio z rzutu rożnego strzelił Arkadiusz Ziarko. W ostatnich minutach meczu wynik ustalił Wiktor Kamiński, wykorzystując dobre zagranie Patryka Pierzaka.

Bardzo zacięte spotkanie z drużyną UKS SMS Łódź rozegrali na swoim boisku trampkarze Polonii. Czarne Koszule szybko straciły bramkę po trafieniu Leonarda Zmarzlika, ale po strzale Krzysztofa Kotona, do przerwy był remis 1:1. Drugą połowę poloniści rozpoczęli piorunująco. Rafał Mastalerczuk i Jakub Wyszkowski w ciągu czterech minut zdobyli dwie bramki i warszawiacy prowadzili już 3:1. Rywale jednak nie rezygnowali i za sprawą dwóch goli Szymona Kuny doprowadzili do wyrównania. Decydująca o losach tego meczu bramka na 4:3 padła w doliczonym czasie gry. Jakub Kisiel po raz czwarty pokonał bramkarza SMS-u Jana Zaredę, pieczętując historyczną – pierwszą wygraną Polonii na szczeblu centralnym.    Trampkarze Escoli ulegli na wyjeździe GKS-owi Bełchatów 0:2 po dwóch trafieniach Kacpra Sionkowskiego.