3 maja 2018

Grali juniorzy

Kolejna runda rozgrywek juniorskich przyniosła szereg nieoczekiwanych rozstrzygnięć, zarówno in plus, jak i in minus. Jednak jakby nie patrzeć, jest ciekawie...

W Centralnej Lidze Juniorów U-19, Legia Warszawa nie dała szans MOSP-owi Białystok wygrywając na bocznym boisku przy Łazienkowskiej 8:0. Po dwie bramki w tym meczu strzelili: Mikołaj Neuman (jedną bezpośrednio z rzutu rożnego), Maksymilian Sitek i Łukasz Zjawiński, a po trafieniu dołożyli Maciej Rosołek i Mateusz Grudziński. Bardzo dobrze spisał się też Znicz Pruszków. Drużyna prowadzona przez trenera Roberta Kochańskiego wygrała w Łodzi z ŁKS-em 4:1. Gole dla Znicza strzelili Szymon Śmieciński, Mateusz Kinast (z rzutu karnego), Kacper Ciesielski i Daniel Suskiewicz (samobójczą), a dla łodzian Aleksander Michalski. Nie powiodło się Wiśle Płock i Polonii Warszawa. Nafciarze ulegli u siebie Wiśle Kraków 0:5, a Czarne Koszule przegrały na wyjeździe z Cracovią 0;1. W tabeli prowadzi Legia (59 pkt.), Polonia jest dziewiąta (34 pkt,), Znicz dziesiąty (32 pkt.), a Wisła Płock szesnasta (12 pkt.).
   Do meczu na szczycie doszło na zapleczu rozgrywek centralnych – w Ekstralidze U-19. Walczące o awans zespoły podzieliły się punktami. Escola Varsovia bezbramkowo zremisowała na swoim boisku z prowadzącą w tabeli Legionovią. Goście od 53. minuty grali w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Patryka Cynta, ale mimo osłabienia nie dali się pokonać. Podopieczni trenera Arkadiusza Szulca utrzymali punkt przewagi nad Escolą, ale zespół ze stolicy ma do rozegrania jeszcze zaległy mecz. Na boisku przy Okopowej w Warszawie mierzyły się zespoły goniące czołówkę: UKS Varsovia i Pogoń Siedlce. Goście po pierwszej połowie prowadzili po trafieniu Wojciecha Sidoruka. Po przerwie drugiego gola dla siedlczan strzelił Aleksander Woźnica. Warszawiacy odpowiedzieli tylko trafieniem Bartłomieja Zawadzkiego. Pogoń wygrała 2:1 i wskakując na podium wyprzedziła Varsovię.
   W Centralnej Lidze Juniorów U-17, Escola rozgromiła na Tarchominie MOSP Białystok 7:0. Do przerwy bramkarza z Podlasie pokonali: Kamil Niewiadomski (dwukrotnie) oraz Maciej Anusik, Filip Laskowski i Hubert Mich. Po zmianie stron kolejne dwa trafienia zaliczyli Filip Prochowski oraz Edgar Jończyk. Na boisku OSiR-u Targówek, Legia podejmowała ŁKS Łódź. Już w 3. minucie akcję Nikodema Niskiego zakończył Mateusz Leszczuk. Strzelec pierwszej bramki w 41. minucie przy linii końcowej wymanewrował rywali i wyłożył piłkę Wiktorowi Preussowi, który skierował ją do siatki. Znicz Pruszków nie dał rady prowadzącej w tabeli Jagiellonii Białystok ulegając na wyjeździe 1:3. Po pierwszej połowie lider prowadził 1:0 po golu Karola Struskiego. Po przerwie dwie bramki dla gospodarzy strzelił Maciej Twarowski. Znicz odpowiedział tylko trafieniem Patryka Jakubczyka. W tabeli prowadzi Jagiellonia (19 pkt.), Escola jest trzecia (15 pkt.), Legia piąta (13 pkt.), a Znicz ósmy (2 pkt.).
  W Ekstralidze U-17, zdecydowane zwycięstwo odniosła prowadząca w tabeli Wisła Płock. Na Stadionie im. Kazimierza Górskiego, Nafciarze pokonali Radomiaka 7:2. Trzy bramki dla gospodarzy zdobył w tym spotkaniu Krystian Białas, dwie Marcin Kralski, a po jednej Aleksander Pawlak i Maciej Chojnacki. Prowadząc już 7:0 płocczanie rozluźnili nieco szyki, z czego skorzystali rywale. W końcówce Radomiakowi udało się strzelić dwa gole za sprawą Piotra Grygiela i Mateusza Makowskiego. Dużo bramek padło także w meczu z udziałem wicelidera – Polonii Warszawa. Czarne Koszule pokonały na Bemowie drużynę UKS Varsovia 6:2. W innym derbowym pojedynku dwóch stołecznych zespołów, w Parku Skaryszewskim, Drukarz uległ Ursusowi 0:1. W ostatnim meczu 6. kolejki Białe Orły przegrały na Tarchominie z Józefovią 1:2. W tabeli Wisła Płock o trzy punkty wyprzedza Polonię.