25 marca 2019

Grali juniorzy

Ze względu na mecze młodzieżowych reprezentacji Polski, prawie połowa spotkań CLJ U-18 została przełożona. Pełną kolejkę rozegrała za to MLJ U-19.

W najciekawszym meczu Centralnej Ligi Juniorów U-18, Legia Warszawa zremisowała w Rembertowie z Lechem Poznań 1:1. Spotkanie lepiej zaczęli poznaniacy. Najwięcej problemów defensywie Legii sprawiał grający na lewej flance Bartosz Zgarda. Nasi piłkarze próbowali atakować prawym skrzydłem. Najbliższy powodzenia pod bramką rywali był Szymon Włodarczyk, który najpierw posłał piłkę tuż nad poprzeczką, a po chwili strzelił zbyt lekko by pokonać poznańskiego golkipera. Groźnie z dystansu uderzał także Bartłomiej Ciepiela. Gole w tym meczu padły po przerwie. Prowadzenie dla Lecha uzyskał wprowadzony na boisko kilka minut wcześniej Kacper Giełzak. Zawodnik gości pozostawiony bez opieki w polu karnym nie miał problemu z umieszczeniem piłki w siatce po zagraniu Szymona Zalewskiego. Legia zareagowała błyskawicznie. Po dokładnym dośrodkowaniu Przemysława Czado z rzutu rożnego, do wyrównania głową doprowadził Ariel Mosór. W doliczonym czasie gry sytuacji sam na sam z bramkarzem Lecha nie wykorzystał Szymon Włodarczyk i spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Mecz Elana Toruń – Escola Varsovia został przełożony na 10 kwietnia z powodu powołań zawodników Escoli do reprezentacji narodowych.

Rozpoczęły się też rozgrywki Makroregionalnej Ligi Juniorów U-19, będącej zapleczem CLJ (zwycięzcy każdej z czterech grup MLJ awansują na szczebel centralny). W naszej grupie grają po dwie najlepsze drużyny z okręgów: mazowieckiego, łódzkiego, podlaskiego oraz warmińsko-mazurskiego. Mazowsze reprezentują zwycięzcy Ekstraligi: Wisła Płock oraz Znicz Pruszków. Młodzi Nafciarze w dwóch pierwszych meczach zdobyli dwa punkty. Podopieczni trenera Piotra Górnickiego najpierw zremisowali na wyjeździe z ŁKS-em Łomża 2:2. Gospodarze dwa razy obejmowali prowadzenie, ale nasi piłkarze za każdym razem odrabiali straty. gole dla ekipy z Łomży strzelali Sebastian Kadłubowski oraz Damian Łazarczyk, dla Wisły trafiali Mateusz Włodarski i Kamil Cistowski. Następnie płocczanie na swoim boisku podzielili się punktami ze Stomilem Olsztyn remisując 1:1. Bramkę dla gospodarzy, z rzutu karnego po faulu na Pawle Zaroślaku, zdobył Filip Potrawiak, wyrównał Maciej Serbinowicz. Znicz Pruszków przed tygodniem przegrał u siebie z Warmią Olsztyn 0:1. Jedynego gola w tym meczu już w 5. minucie zdobył Michał Szymborski. W drugiej kolejce zespół trenera Michała Dumały uległ na wyjeździe SMS-owi Łódź 2:5.