14 listopada 2017

Grali juniorzy – eksperymenty made in Legia…

W 15. kolejce Centralnej Ligi Juniorów U-19, w meczu na szczycie, Legia Warszawa zremisowała na wyjeździe z Koroną Kielce 3:3.

Mecz w Kielcach mógł się podobać. Trzecia w tabeli Korona nie zamierzała łatwo sprzedać skóry liderowi i kibice byli świadkami szybkiego i zaciętego spotkania. Legioniści rozpoczęli lepiej, a efektem tego był gol strzelony w 18. minucie przez Mateusza Olejarkę. Kielczanie odpowiedzieli w 29. minucie. Bramkarza Legii – Mateusza Kochalskiego pokonał Dawid Szała. Ten sam zawodnik tuż przed końcem pierwszej połowy wyprowadził gospodarzy na prowadzenie 2:1. W przerwie szkoleniowiec legionistów – Piotr Kobierecki dokonał dwóch roszad w składzie. Na boisku pojawili się Maciej Rosołek i Kacper Wełniak. Warszawiacy podkręcili tempo gry i w 50. minucie, po znakomitej akcji Michała Karbownika wyrównującą bramkę zdobył Michał Góral. W 72. minucie Maciej Rosołek, wykorzystując bardzo dobre podanie Konrada Matuszewskiego, strzelił trzeciego gola dla Legii. Korona nie dawała jednak za wygraną i do samego końca walczyła o wyrównującą bramkę. Udało im się w 87. minucie, kiedy na 3:3 trafił Grzegorz Pańszczyk. W derbowym pojedynku zespołów z Mazowsza, Wisła Płock zremisowała u siebie ze Zniczem Pruszków 1:1. Pierwsza część meczu nie przyniosła zbyt wielu emocji.  Silny wiatr i padający deszcz utrudniały poczynania piłkarzom. Po przerwie więcej z gry mieli pruszkowianie, ale dobrze w bramce Wisły spisywał się Piotr Zieliński. Golkiper Nafciarzy wygrał pojedynki z najlepszymi w Zniczu Mateuszem Kinastem oraz Franciszkiem Ratajczykiem. Wiślacy wyszli na prowadzenie w 70. minucie po bramce Jakuba Perlaka. Podopieczni trenera Roberta Kochańskiego ruszyli do odrabiania strat, ale ponownie Piotr Zieliński był górą broniąc strzały Szymona Zawadzkiego i Mikołaja Szymańskiego. Znicz dopiął swego dopiero w 85. minucie. Bramkarza z Płocka pokonał w końcu Szymon Śmieciński i mecz zakończył się podziałem punktów. Polonia Warszawa, przy Konwiktorskiej podejmowała bardzo groźnego wicelidera – Progres Kraków. Piłkarze z Nowej Huty prowadzili do przerwy po trafieniu Karola Stanka. W drugiej odsłonie spotkania Mariusz Chmielewski wyrównał z rzutu karnego. Krakowianie ponownie wyszli na prowadzenie za sprawą Tomasza Kurka. Czarne Koszule ambitnie starały się odrobić stratę i na minutę przed końcem meczu na 2:2 wyrównał Arkadiusz Zajączkowski. W tabeli, po 15. kolejce prowadzi Legia (35 pkt.), przed Progresem (32 pkt.) i Koroną (28 pkt.). Polonia jest dziewiąta (20 pkt.), Znicz jedenasty (18 pkt.), a Wisła Płock szesnasta (6 pkt.).
  W Centralnej Lidze Juniorów Młodszych U-17, niezbyt udany eksperyment przeprowadził pion szkoleniowy Legii Warszawa. W rozgrywkach CLJ U-17, w barwach drużyny z Łazienkowskiej wybiegli …piętnastolatkowie (chłopcy z rocznika 2002). I mimo, że do przerwy spisywali się bardzo dobrze, to w drugiej połowie opadli z sił, a po kontuzjach dwóch graczy oraz wyczerpaniu limitu zmian kończyli zdekompletowani. Efektem tego była porażka z zespołem Naki Olsztyn 0:1. Bramkę na wagę zwycięstwa, na pięć minut przed końcem meczu strzelił Kacper Walendykiewicz. Nie powiodło się także drugiej naszej drużynie – Escoli Varsovia. W meczu rozegranym na Tarchominie warszawiacy przegrali z AKS SMS Łódź 1:3. Escola prowadziła już od ósmej minuty po golu zdobytym przez Filipa Laskowskiego, ale drugą połowę zdominowali goście. Do bramki trafiali Adam Niedźwiedzki, Michał Orzechowski oraz Krzysztof Toporkiewicz i to łodzianie zgarnęli trzy punkty. W tabeli, po trzynastej kolejce, prowadzi Jagiellonia Białystok (26 pkt.), przed Legią (24 pkt.) i SMS-em Łódź (20 pkt.). Escola jest piąta (18 pkt.). Na zapleczu rozgrywek centralnych, w Ekstralidze U-17, Znicz Pruszków nie dał sobie odebrać pozycji lidera i powalczy w barażach o awans do CLJ. Pruszkowianie po zaciętym meczu wygrali na wyjeździe z Radomiakiem 2:1. Zieloni prowadzili po golu Eryka Machnio, ale Znicz odpowiedział błyskawicznie. Bramkarza gospodarzy pokonali Patryk Jakubczyk i Jakub Bozik. W tabeli Znicz (32 pkt.), wyprzedził Polonię (28 pkt.) oraz Drukarza i Ursus (po 22 pkt.).

W Centralnej Lidze Trampkarzy U-15, w związku ze wspomnianymi już roszadami, Legię reprezentowali trzynastolatkowie (rocznik 2004). Spisali się bardzo dobrze i „pod balonem” przy Łazienkowskiej wygrali ze Stomilem Olsztyn 3:0. Wynik meczu otworzył Tomasz Mazur, a dwa kolejne trafienia dołożył Wiktor Kamiński. Pierwszej porażki w sezonie doznali trampkarze Escoli. Warszawiacy ulegli na swoim boisku SMS-owi Łódź 1:2. Do przerwy łodzianie prowadzili po golu Mateusza Musiałowskiego. Wyrównał Patryk Pytlewski, ale ostatnie słowo należało do gości. W ostatniej minucie zwycięstwo SMS-owi zapewnił Leonard Zmarzlik. W tabeli prowadzi Escola (31 pkt.), przed Legią (26 pkt.) i Jagiellonią Białystok (25 pkt.).