2 listopada 2017

Grali juniorzy

Na krajowych podwórkach młodzi piłkarze Legii lepiej sobie radzą niż w europejskich pucharach...

W Centralnej Lidze Juniorów U-19, na boisku przy ul. Obrońców Tobruku, Legia pokonała Znicz Pruszków 2:1. Po bezbramkowej pierwszej połowie, gole dla warszawiaków zdobyli Kacper Pietrzyk i Konrad Matuszewski. Znicz w końcówce zdołał odpowiedzieć trafieniem Franciszka Ratajczyka, ale na więcej piłkarzom z Pruszkowa zabrakło już czasu. Wisła Płock uległa u siebie Stali Rzeszów 0:1. Jedyna bramka w tym meczu była autorstwa Marcina Bąka i padła tuż przed przerwą. Z drużyną z Rzeszowa rywalizowała także Polonia Warszawa. Niestety wyjazd na Podkarpacie zakończył się minimalną porażką naszej drużyny. W 86. minucie gola dla Resovii strzelił Konrad Twardowski i gospodarze wygrali 1:0. W tabeli, po trzynastu kolejkach, prowadzi Legia (30 pkt.), Polonia jest dziesiąta (18 pkt.), Znicz jedenasty (16 pkt.), a Wisła Płock szesnasta (5 pkt.).
W Centralnej Lidze Juniorów Młodszych U-17, w derbowym pojedynku rozegranym na Bemowie, Legia wygrała z Escolą 2:1. Prowadzenie dla legionistów, po dobrym zagraniu Macieja Rosołka, uzyskał Mateusz Lisowski. Do wyrównania doprowadził Bartłomiej Frańczuk, ale chwilę później po faulu na Kacprze Gościniarku, sędzia podyktował rzut karny dla Legii. Jedenastkę wykorzystał Bartłomiej Ciepiela i trzy punkty pojechały na Łazienkowską. Trzy dni później w Białymstoku, juniorzy młodsi Legii mierzyli się w zaległym spotkaniu z Jagiellonią. Mimo osłabienia brakiem piłkarzy powołanych na odbywający się także tego dnia mecz juniorów starszych z Ajaxem, do przerwy warszawiacy, po bramce Macieja Rosołka prowadzili 1:0. Po zmianie stron gospodarze wyrównali dzięki trafieniu Eryka Matusa, a w doliczonym czasie gry Przemysław Chyrchała po raz drugi pokonał Cezarego Misztę i Jagiellonia wygrała 2:1. W tabeli, po jedenastej kolejce, prowadzi Jagiellonia Białystok (22 pkt.), przed Legią (21 pkt.) i SMS-em Łódź (18 pkt.). Escola jest czwarta (16 pkt.).
W Centralnej Lidze Trampkarzy U-15, Legia pokonała na Bemowie SMS Łódź 1:0. Gola dla podopiecznych trenera Grzegorza Szoki już w pierwszej minucie gry strzelił Marcel Niesłuchowski. Z powodu złych warunków atmosferycznych spotkanie Escoli z Jagiellonią Białystok zostało przełożone na 15 listopada. W tabeli prowadzi Escola (28 pkt.), a kolejne miejsca zajmują: Legia, SMS Łódź i Jagiellonia Białystok (wszystkie mają po 22 pkt.). Pogoda pokrzyżowała szyki także trampkarzom grającym w Ekstralidze U-14. Mecze Delty Warszawa z Wisłą Płock oraz Escoli z Ostrołęcką Akademią Piłki Nożnej zostały przełożone. W rozegranych spotkaniach, Legia przegrała na swoim boisku z Pogonią Siedlce 1:2. Siedlczanie już po dziesięciu minutach prowadzili 2:0 po trafieniach Mateusza Suleja i Krystiana Matwiejczuka. W drugiej połowie gola dla legionistów strzelił Maksymilian Stangret, który wykorzystał rzut karny podyktowany po faulu na Milanie Bazlerze. W Radomiu, Broń pokonała Dolcan Ząbki 4:1. Bramki dla gospodarzy zdobyli Bartłomiej Piotrowski (dwie), Łukasz Machnio i samobójczą Kacper Gromada. Dolcan odpowiedział tylko honorowym trafieniem Bartosza Lelito. W tabeli nie zaszły zmiany, pierwsza jest Delta (26 pkt.), a kolejne miejsca zajmują Escola (25 pkt.) i Legia (22 pkt.).