14 stycznia 2020

Grali w hali

Piłkarze halowi z Mazowsza na początku stycznia odrobili wreszcie wszystkie zaległości. Drukarz Warszawa w swojej hali dosyć niespodziewanie przegrał z zajmującą ostatnie miejsce w tabeli Rokolą Otwock Wielki 4:8 a Victoria w Solcu nad Wisłą uległa Zdrowiu Garwolin 1:11.

Drużyny pokonane w tych spotkaniach zmierzyły się ze sobą w pierwszej kolejce rozegranej w 2020 roku. Tym razem Drukarz wykorzystał atut własnej hali i wygrał z Victorią 8:6. W Celestynowie Bór Regut przegrał z zespołem Podkowa Teqball Club 5:10. Najciekawszy mecz w tej kolejce rozegrano w hali sportowej w Garwolinie, gdzie Zdrowie zmierzyło się z Legią Warszawa. Był to pojedynek dwóch najlepszych drużyn w drugiej lidze. Po trafieniach Mateusza Glińskiego oraz Pawła Tarnowskiego legioniści prowadzili 2:0, lecz piłkarze z Garwolina tuż przed przerwą strzelili kontaktową bramkę za sprawą Przemysława Alota. Po zmianie stron trzeciego gola dla Legii zdobył Krzysztof Jarosz, ale po chwili celnym strzałem popisał się Filip Gac i Zdrowie znowu złapało kontakt. Mecz był bardzo zacięty i wyrównany. Na kolejną bramkę Pawła Tarnowskiego miejscowi odpowiedzieli golem Sebastiana Papiernika. W ostatniej minucie spotkania Bartłomiej Świniarski po raz piąty pokonał bramkarza Zdrowia i ustalił wynik meczu na 5:3 dla gości. W tabeli Legia o 3 punkty wyprzedza Zdrowie Garwolin i o 8 drużynę z Podkowy Leśnej oraz AZS AWF Warszawa.

W niedzielę odbyło się losowanie 1/16 finału Pucharu Polski w futsalu. Legia Warszawa w swojej hali zmierzy się z grającą w ekstraklasie drużyną – Red Devils Futsal Club Chojnice, a pierwszoligowy AZS UW Wilanów na wyjeździe zagra z drugoligowym zespołem – Gresta/Espack/Sadowska Świecie. Mecze odbędą się 8 i 9 lutego.