16 października 2018

Grały ligi młodzieżowe

Ponieważ spotkanie Escoli Varsovia z Legią w Centralnej Lidze Juniorów Starszych zostało przełożone na 24 października, interesowała nas zatem Ekstraliga oraz juniorzy młodsi.

Po dziesiątej kolejce mazowieckiej Ekstraligi U-19, samodzielnym liderem został Znicz Pruszków. Podopieczni trenera Michała Dumały po bardzo zaciętym spotkaniu, dopiero w końcówce wydarli trzy punkty Ursusowi. Młode Traktorki dzielnie stawiały czoła faworytowi. Do przerwy był bezbramkowy remis. Na początku drugiej połowy Szymon Śmieciński strzelił gola dla Znicza, ale gospodarze odpowiedzieli trafieniem Patryka Zakrzewskiego. O zwycięstwie drużyny z Pruszkowa zadecydowała bramka zdobyta w doliczonym czasie gry. Jej autorem ponownie był Szymon Śmieciński. Wicelider – Wisła Płock, w równie ciekawym meczu mierzyła się u siebie z Unią Warszawa. Po pierwszej połowie ekipa ze stolicy prowadziła po golach Batuhana Budaka i Marka Biedy. Nafciarze po zmianie stron odpowiedzieli bramkami Macieja Chyżyńskiego oraz Kamila Cistowskiego i spotkanie zakończyło się remisem 2:2. Trzecia w tabeli Polonia Warszawa, po strzałach Przemysława Cieślaka, Iwo Wilka i Wiktora Niewiarowskiego wygrała na wyjeździe z Pogonią Siedlce 3:0.
  W Centralnej Lidze Juniorów U-17, nadal bezkonkurencyjna jest Legia Warszawa. Tym razem nasza drużyna pokonała na swoim boisku ŁKS Łódź 5:0. Już w 9. minucie w polu karnym sfaulowany został Kacper Gościniarek, a jedenastkę dla gospodarzy wykorzystał Radosław Cielemęcki. Dziesięć minut później ładnym strzałem z dystansu wynik podwyższył Jakub Czajkowski. Legioniści cały czas atakowali. Dobrej okazji nie wykorzystał Szymon Włodarczyk, a w poprzeczkę trafił Patryk Pierzak. Kolejnego gola dla Legii zdobył Jerzy Munik, a jeszcze przed przerwą na 4:0 trafił Kamil Rokosz. W drugiej połowie trener stołecznej ekipy – Grzegorz Szoka posłał do gry kilku nowych zawodników. W 62. minucie w słupek trafił Adam Katnaji. Bardziej precyzyjny był za to inny z rezerwowych – Michał Sparwasser, wykorzystując asystę bardzo dobrze grającego w tym spotkaniu Radosława Cielemęckiego. W derbowym pojedynku rozegranym na Tarchominie, Escola Varsovia zremisowała z Polonią Warszawa 0:0.
  W mazowieckiej Ekstralidze U-16, prowadząca dotychczas w tabeli Legia tylko zremisowała przy ulicy Łazienkowskiej 1:1 ze Zniczem Pruszków i straciła fotel lidera. Gola dla gospodarzy w 18. minucie, po podaniu Jakuba Kwiatkowskiego zdobył Bartosz Wicenciak. Piłkarze z Pruszkowa, prowadzeni przez byłego, znakomitego defensora kilku ekstraklasowych drużyn (m.in. Wisły Płock) –  Artura Januszewskiego wyrównali w końcówce za sprawą Jakuba Falkowskiego. Nowym liderem została Escola. Wicemistrzowie Polski z rocznika 2003 rozgromili u siebie Varsovię 7:1. Początek meczu wcale nie zapowiadał takiego wyniku. Goście od 6. minuty prowadzili dzięki bramce Michała Butkiewicza. Escoli przed przerwą udało się doprowadzić do wyrównania po strzale Bartłomieja Smolarczyka. Podopieczni trenera Konrada Dousy podkręcili tempo po zmianie stron. Szybkie trafienia Gracjana Grota oraz Aleksandra Sawosza podcięły skrzydła rywalom. Kolejne gole dołożyli Patryk Pytlewski, Karol Boniecki oraz dwa Artemijus Tutyskinas.
  W Centralnej Lidze Trampkarzy U-15, Legia przegrała na wyjeździe z Jagiellonią Białystok 1:2. Gospodarze objęli prowadzenie po strzale Sebastiana Dąbrowskiego. Tuż przed przerwą samobójcza bramka jednego z legionistów postawiła nasz zespół w bardzo trudnej sytuacji. Legia zdobyła gola dopiero w ostatniej minucie meczu po trafieniu Sebastiana Kierasia. Polonia przegrała na swoim boisku z UKS-em Łódź 1:2, a Varsovia uległa Escoli 0:6. Ciekawa rywalizacja o awans toczy się w Ekstralidze U-15. Prowadząca w tabeli Delta, nad Jeziorkiem Czerniakowskim pokonała MOSiR Mińsk Mazowiecki 6:3. Gole dla Czerwonych Diabełków strzelali: Wiktor Bogacz, Krystian Pudełek, Tomasz Okleka, Kacper Zdunek oraz dwie Peter Juritka, a dla mińszczan trafiali Dominik Kaim i dwukrotnie Eryk Wójcik. Wicelider – Ząbkovia wygrała w Siedlcach z Pogonią 6:1. Łupem bramkowym podzielili się: Gracjan Kryszkiewicz, Dawid Buczek, Piotr Liszewski, Jakub Kodeniec, Aleksander Opara i Maciej Roguski. Dla siedlczan trafił Mateusz Sulej.