26 kwietnia 2021

Grodzisk coraz bliżej drugiej ligi!

Prowadząca w trzecioligowej grupie Pogoń Grodzisk Mazowiecki zrobiła kolejny krok zbliżający ją do drugiej ligi.

W grupie awansowej Pogoń Grodzisk Mazowiecki wygrała na swoim boisku z Unią Skierniewice 4:2. Spotkanie było niezwykle emocjonujące. Podopieczni trenera Krzysztofa Chrobaka do 75. minuty przegrywali 0:2 z Unią Skierniewice, ale w ciągu piętnastu minut odwrócili losy spotkania.  Niekorzystny wynik utrzymywał się do 75. minuty, lecz końcówka meczu należała jednak do ekipy z Grodziska. Kontaktowego gola zdobył Mateusz Lisowski, a do remisu doprowadził wprowadzony z ławki rezerwowych Jean Franco Sarmiento. W 85. minucie po kolejnym uderzeniu znakomicie grającego Kolumbijczyka, bramkarz Unii – Michał Brudnicki (wychowanek MKS-u Polonii Warszawa) najpierw odbił piłkę, a następnie sfaulował próbującego dobijać Michała Strzałkowskiego. Arbiter bez wahania wskazał na wapno, a po chwili Strzałkowski pewnie wykorzystał jedenastkę. Dwie minuty później było już 4:2 dla Pogoni. Jean Franco Sarmiento wykorzystał błąd obrońców ze Skierniewic i ustalił wynik meczu.

Legionovia, wciąż goniąca lidera, wygrała na swoim boisku ze Zniczem Biała Piska 3:2. Goście objęli prowadzenie już w 7. minucie. Na strzał z dystansu zdecydował się Marcin Fiedorowicz, piłka zrobiła kozioł przed bramkarzem Legionovii i wpadła do siatki. Pięć minut później fenomenalnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Marcin Kluska, który z trzydziestu metrów posłał piłkę tuż pod poprzeczkę i było 1:1. Drugiego gola dla miejscowych zdobył Dariusz Zjawiński. Napastnik Legionovii głową skierował piłkę do bramki, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. W drugiej połowie Znicz ponownie wyrównał za sprawą Andrzeja Kosińskiego, ale w 75. minucie Patryk Koziara z rzutu wolnego zapewnił wygraną Legionovii. Piłka odbiła się od muru i zmyliła golkipera rywali, którzy grali już wtedy w dziesiątkę (po czerwonej kartce dla Fiedorowicza).

Polonia Warszawa wygrała na swoim stadionie ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki 3:0. Czarne Koszule objęły prowadzenie w 23. minucie po strzale głową Rafała Kujawy. Nowodworzanie mogli wyrównać na początku drugiej połowy. Po zagraniu ręką Tomasza Wełny, arbiter podyktował jedenastkę dla Świtu. Do piłki podszedł Arkadiusz Ciach, ale jego strzał obronił bramkarz Polonii – Sławomir Abramowicz. W 70. minucie rzut karny wywalczyli gospodarze, a na gola zamienił go pozyskany przed rundą wiosenną z Lubania Maniowy, Brazylijczyk Marcinho. W doliczonym czasie gry wynik ustalił Kacper Roguski, dobijając do siatki piłkę odbitą od słupka.

Legia II Warszawa przegrała w Książenicach z rezerwami Jagiellonii Białystok 0:3. Legioniści jeszcze przed upływem kwadransa zostali osłabieni i musieli radzić sobie w dziesiątkę a od 75. minuty grali w dziewiątkę. Najpierw z boiska wyleciał Bartłomiej Ciepiela, a w drugiej połowie do szatni musiał zejść także Patryk Konik. Rywale wykorzystali grę w przewadze i bez problemu zgarnęli komplet punktów. Tuż przed przerwą Jakub Jarmołowicz wykorzystał rozkojarzenie zawodników Legii i po raz pierwszy trafił do siatki. Wynik 0:1 utrzymywał się do 80. minuty. W końcówce dwa gole dla drużyny z Podlasia zdobył Eryk Matus.

W grupie spadkowej odbyły się dwie kolejki. Błonianka po golach Marcina Gregorowicza i Sebastiana Czapy, prowadziła już z Pelikanem Łowicz 2:0, ale niestety nie dowiozła korzystnego wyniku do ostatniego gwizdka. Remis 2:2 ekipie z Łowicza zapewniły trafienia Kuby Wardzyńskiego (byłego zawodnika między innymi Polonii Warszawa) oraz Piotra Piekarskiego. W Radomiu zmierzyły się dwie mazowieckie drużyny walczące o utrzymanie w trzeciej lidze: Broń oraz Ursus Warszawa. Stołeczni piłkarze w miniony weekend odpoczywali (mecz Traktorków został przełożony ze względu na zły stan boiska) i przystąpili do gry z większym animuszem. Już w pierwszej połowie oddali kilka niebezpiecznych strzałów, jednak bramkarz radomian Jakub Kosiorek nie dał się zaskoczyć. Gospodarze także mieli dogodną okazję do zdobycia gola, lecz Przemysław Śliwiński przegrał pojedynek z golkiperem rywali. Po zmianie stron o losach meczu zadecydowało trafienie Pawła Tarnowskiego. Skrzydłowy Ursusa huknął sprzed pola karnego, zapewniając swojej drużynie zwycięstwo 1:0.

W weekend Traktorki zdobyły kolejny komplet punktów. Podopieczni trenera Bogdana Jóźwiaka tym razem pokonali na wyjeździe Concordię Elbląg 2:0. Gole dla Ursusa strzelili Paweł Tarnowski (z rzutu karnego) oraz Filip Dziełak. Niepowodzenie z poprzedniej kolejki powetowała sobie Broń Radom, która po trafieniu Michała Wrześniewskiego wygrała u siebie z Olimpią Zambrów 1:0. Trzy punkty zainkasowała także Błonianka. Dwa gole Marcina Gregorowicza zapewniły ekipie trenera Damiana Milewskiego zwycięstwo 2:0 z Huraganem w Morągu.