26 listopada 2020

I etap PP na Mazowszu za nami

  Zakończył się pierwszy etap rozgrywek o Puchar Polski na Mazowszu. W tej fazie drużyny rywalizowały w swoich okręgach, a do kolejnego etapu (który odbędzie się na wiosnę już z udziałem trzecioligowców) awansowało 10 drużyn.

   Ostatnim akordem jesiennych rozgrywek pucharowych był finał w rejonie radomskim. Na stadionie MOSiR-u Radom, zajmująca pierwsze miejsce w swej klasie Energia Kozienice, mierzyła się z liderującą w południowo-wschodniej grupie IV ligi Pilicą Białobrzegi. Po pierwszej połowie prowadziła Energia. W 28. minucie kozieniczanie przeprowadzili szybką akcje lewym skrzydłem wykończoną przez Romana Skowrońskiego. Pilica wyrównała dopiero w 74. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzelał Kamil Czarnecki, piłka odbiła się jeszcze od jednego z zawodników i wpadła do siatki. Mecz zakończył się wynikiem 1:1, a ponieważ w tej fazie nie ma dogrywki, do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. W serii jedenastek lepsi byli białobrzeżanie, którzy wygrali 4:2.

  Zwycięzców wyłoniono także w rejonie płockim i siedleckim. Rezerwy Wisły Płock w finałowym spotkaniu przegrały ze Świtem Staroźreby 1:2, a Wektra Zbuczyn w finale po rzutach karnych pokonała Tygrysa Huta Mińska 5:3. Wszyscy finaliści awansowali do kolejnej fazy rozgrywek, podobnie jak zwycięzcy półfinałów warszawskich: Mszczonowianka Mszczonów i Drukarz Warszawa oraz ciechanowsko-ostrołęckich: MKS Przasnysz i KS CK Troszyn.

 

(mf)