8 listopada 2020

I i II liga – udane delegacje naszych drużyn

Cenne wyjazdowe zwycięstwa odnieśli nasi ligowcy: Radomiak wywiózł trzy punkty z Olsztyna, a Pogoń Siedlce ze Stargardu.

Już na początku meczu w Olsztynie po rzucie wolnym mogło być 1:0 dla gospodarzy, gdy piłka odbiła się od dwóch słupków i wyszła w pole. Przez pół godziny trwał napór dla bramkę radomską, po czym przyjezdni wreszcie doszli do głosu, ale na efekty trzeba było czekać aż do drugiej połowy i po godzinie gry Radomiak wyszedł na prowadzenie. Dośrodkowanie Miłosza Kozaka, głową Karol Podliński zagrał za siebie, a stojący w polu karnym Leândro strzelił przy bliższym słupku obok rozpaczliwie interweniującego bramkarza Stomilu. Na tym emocje się skończyło a do końca meczu obie drużyny nie stworzyły bramkowych okazji. Radomiak wygrał z Błękitnymi 1:0 i plasuje się na siódmej pozycji w pierwszoligowej tabeli.

Już po kwadransie gry w Stargardzie trener Bartosz Tarachulski zmuszony był dokonać podwójnej zmiany, wymuszonej kontuzją i wymogami regulaminowymi. Gospodarze, w których szeregach wystąpiło dwóch byłych siedlczan (Polkowski i Bochnak) wykorzystali brak koncentracji siedlczan i w 28’ uzyskali prowadzenie, którego nie zdołali jednak dowieźć do przerwy, za sprawą trafienia Oskara Repki w 43’. Po zmianie stron Błękitni byli znów bliżsi prowadzenia, ale swoje „wejście smoka” zanotował Miłosz Przybecki, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy w 82’ nie zmarnował szansy i zwycięskie 2:1 dla Pogoni utrzymało się do ostatniego gwizdka Ewy Augustyn, prowadzącej to spotkanie sędzi z Gdańska. Trzy punkty dla Pogoni, która z 16 punktami zajmuje ósme miejsce w tabeli II ligi.

Drugi nasz zespół, Znicz Pruszków w tej kolejce pauzował.