10 grudnia 2019

II liga futsalu: Zdrowie przed Borem

  W II lidze futsalu na Mazowszu pierwszej porażki w sezonie doznał Bór Regut. Piłkarze z Reguta po trzech zwycięstwach ulegli w swojej hali AZS-owi AWF Warszawa 5:6. W tabeli prowadzi Zdrowie Garwolin, przed Borem Regut (obie drużyny po 9 pkt.) oraz Legią Warszawa (6 pkt.).  

   W czwartej kolejce mazowieckiej ligi futsalu w Celestynowie rozegrano derby powiatu otwockiego: Bór Regut – Rokola Otwock Wielki. Oba zespoły podeszły do tego meczu wyjątkowo zmobilizowane. Bór po raz pierwszy w tym sezonie prezentował się przed własną publicznością, a dla piłkarzy Rokoli był to debiut w rozgrywkach II ligi futsalu. Napięcie przed meczem rosło dodatkowo z powodu oczekiwania na arbitrów, którzy mieli problemy z dotarciem do hali w Celestynowie (podobna sytuacja wydarzyła się tutaj także w poprzednim sezonie, kiedy to sędziowie nie dojechali na pierwsze spotkanie). Tym razem jednak wszystko skończyło się dobrze i z pół godzinnym opóźnieniem można było rozpocząć zawody. Za sprawą Jakuba Piotrzkowicza po pięciu minutach było 2:0 dla Rokoli, ale później do głosu zaczęli dochodzić piłkarze z Reguta. Udało im się najpierw doprowadzić do remisu, a następnie wyjść na prowadzenie. Zawodnicy z Otwocka strzelili w końcówce jeszcze dwa gole, ale ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 9:6.

  W następnej kolejce Bór spisał się jeszcze lepiej i wygrał z Victorią Solec 13:4. Początek meczu był wyrównany, ale w 14. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę dostał Karol Zięba z Victorii i spotkanie zrobiło się jednostronne. Gole dla zwycięskiej drużyny zdobyli: Kacper Matosek, Patryk Orzel, Bartłomiej Ostasz, Rafał Możdżonek (wszyscy po dwa) oraz Marcin Makowski, Aleksander Dmitroca, Marcin Szymański, Paweł Masny i Michał Wirtek. Dla ekipy z Solca dwa razy trafił Karol Zięba, a pozostałe bramki strzelili Krystian Bańka i Michał Piłat. Rokola Otwock Wielki w piątej serii spotkań przegrała w Karczewie ze Zdrowiem Garwolin 2:21.

  W hali sportowej Zespołu Szkół Samorządowych Podkowa Teqball Club zremisowała z AZS-em AWF Warszawa 6:6. Dla obu drużyn był to trzeci mecz w tym sezonie. Gospodarze po porażce z Legią Warszawa 3:9, w drugiej kolejce pokonali Victorię Solec 9:4. Akademicy rozpoczęli rozgrywki od dwóch porażek. Ich rywalami także były jednak dwie najsilniejsze drużyny mazowieckiej ligi futsalu: Zdrowie Garwolin (z którym AWF przegrał 4:9) oraz Legia (której studenci ulegli 2:13). W rozegranym w poniedziałek zaległym meczu z pierwszej kolejki AZS AWF Warszawa wygrał w Celestynowie z Borem Regut 6:5. Dla gospodarzy była to pierwsza porażka w tym sezonie, a dla gości pierwsze zwycięstwo.

   Piłkarze halowi Legii Warszawa w ostatnich dwóch kolejkach nie grali spotkań ligowych, ale zmierzyli się z Drukarzem Warszawa w rozgrywkach o Puchar Polski. Legioniści nie dali szans rywalom i wygrali 10:0. Trzy gole strzelił Mateusz Gliński, po dwa Mariusz Milewski i Bartłomiej Świniarski, a wynik ustalili Krzysztof Jarosz, Łukasz Krupnik oraz Kamil Hernik. W turnieju finałowym (15 grudnia w Górznie) o mazowiecki puchar zagrają: Zdrowie Garwolin, Rokola Otwock Wielki oraz Podkowa Teqball Club. Zwycięzca wojewódzkiego pucharu wywalczy awans do rozgrywek na szczeblu centralnym, z udziałem drużyn I ligi oraz ekstraklasy.

 (mf)