27 listopada 2019

II liga futsalu

W trzeciej kolejce II ligi futsalu odbyły się dwa spotkania i oba zakończyły się wysokimi zwycięstwami faworytów. W Hali Gier Akademii Wychowania Fizycznego na Bielanach, Legia Warszawa wygrała z AZS-em AWF 13:2, a w meczu rozegranym w Garwolinie, Zdrowie pokonało Drukarza Warszawa również 13:2. Spotkanie Victorii z Rokolą Otwock Wielki nie odbyło się, ponieważ goście nie dotarli do Solca nad Wisłą.

Mecz legionistów ze studentami z AWF-u był wyrównany tylko przez pierwsze dziesięć minut. Na trafienie Adama Grzyba dla Legii, w 10. minucie odpowiedział wyrównującym golem Filip Hebda, ale kolejne trzy bramki strzelone w odstępie pięciu minut przez grającego trenera legionistów – Mariusza Milewskiego podcięły gospodarzom skrzydła. Przed przerwą kolejne dwa gole dla gości zdobyli jeszcze Paweł Tarnowski oraz Krzysztof Jarosz i do przerwy Legia prowadziła 6:1. Po zmianie stron sytuacja na placu gry wyglądała podobnie. Dwukrotnie na listę strzelców wpisywali się ponownie Paweł Tarnowski, Krzysztof Jarosz (obaj dwukrotnie) i Mariusz Milewski, a wynik na 13:2 ustaliły trafienia Łukasza Krupnika oraz Bartłomieja Świniarskiego.

Drugie wysokie zwycięstwo w sezonie odnieśli także futsaliści Zdrowia Garwolin. Podopieczni trenera Karola Kopcia wygrali z Drukarzem Warszawa 13:2. Zespół z Garwolina już do przerwy prowadził 8:0. Wynik meczu, kilkadziesiąt sekund po pierwszym gwizdku otworzył Sebastian Papiernik, a po kolejnych trzech minutach piłka do bramki Drukarza wpadła też po strzale Krystiana Parzyszka oraz samobójczym trafieniu Oskara Żurawskiego. W pierwszej połowie gole dla gospodarzy zdobyli jeszcze: Damian Papiernik, Filip Gac, Przemysław Alot, Michał Zalewski, a kanonadę zakończyło drugie trafienie Sebastiana Papiernika. Po zmianie stron trzy gole dla miejscowych dołożył jeszcze Przemysław Alot, a po jednym Sebastian Papiernik oraz Paweł Pyra. Dla Drukarza bramki zdobyli Mateusz Bienias oraz Cezary Mitas.