14 grudnia 2021

II runda eliminacji MMP (U-15) w futsalu

W miniony weekend rozegrana została II runda Młodzieżowych Mistrzostw Polski (U-15) w futsalu. Mazowieckie zespoły rywalizowały w turniejach, które odbyły się w Garwolinie i Warszawie.

W turnieju, którego gospodarzem było TS Falenica, udział wzięły cztery warszawskie drużyny. Do ostatniej rundy eliminacji awans wywalczyły Legia Warszawa (zwycięzca turnieju), Progres Warszawa i Champion Warszawa.

Wyniki i tabela grupy 5

W turnieju w Garwolinie uczestniczyły dwa mazowieckie zespoły – Wilga, będąca gospodarzem zmagań, a także AZS UW Wilanów. Skład grupy uzupełniły dwie drużyny z województwa łódzkiego: PSV Łódź i Junior Hurtap Łęczyca. Z dwójki naszych przedstawicieli do kolejnej rundy eliminacji udało się awansować jedynie ekipie z Garwolina.

Wyniki i tabela grupy 4

Ostatnia runda eliminacji zostanie rozegrana w terminie 8-9 stycznia. Rywalami Progresu Warszawa (grupa 3) będą Junior Hurtap Łęczyca i PSV Łódź (województwo łódzkie) oraz Calisia Kalisz (województwo wielkopolskie). Z kolei Legia, Champion i Wilga znalazły się w grupie czwartej, której skład uzupełnia Stal Mielec (województwo podkarpackie). Do turnieju finałowego awansują po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy.