12 kwietnia 2021

III liga – Pogoń ucieka pogoni!

W trzeciej lidze na górze tabeli prowadząca Pogoń ucieka grupie pościgowej, w grupie spadkowej Broń się broni, ale Traktorki buksują…

W grupie mistrzowskiej najciekawiej zapowiadało się starcie Pogoni Grodzisk Mazowiecki z Legionovią. Oba zespoły zdawały sobie sprawę, że był to mecz ” o sześć punktów”. Ekipa z Grodziska, która w poprzednich dwóch kolejkach remisowała (z Concordią w Elblągu 1:1 oraz z Polonią Warszawa u siebie 3:3) czuła już na plecach oddech goniącej ją drużyny z Legionowa.

W meczu na szczycie, prowadząca w tabeli Pogoń Grodzisk Mazowiecki podejmowała na swoim boisku wicelidera – Legionovię. Piłkarze z Legionowa przed tym spotkaniem tracili do lidera już tylko pięć punktów i bardzo chcieli jeszcze zmniejszyć różnicę. Gospodarze jednak okazali się lepsi, wygrali 1:0 i nie tylko nie pozwolili rywalom zbliżyć się do siebie, ale powiększyli przewagę do ośmiu punktów. Gola dla Pogoni strzelił wprowadzony do gry w drugiej połowie Michał Wrzesiński, wykorzystując dokładne podanie z lewego skrzydła. W składzie Legionovii widoczny był brak pauzującego za kartki kapitana drużyny – Patryka Koziary, który mógłby pokierować poczynaniami kolegów na boisku.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki wygrał na swoim stadionie z Unią Skierniewice 3:2. Gospodarze objęli prowadzenie w 20. minucie. Dokładne dośrodkowanie Szymona Kuźmy wykorzystał Arkadiusz Ciach i głową pokonał bramkarza Unii. Rywalom udało się wyrównać po strzale Piotra Kłąba, ale tuż przed przerwą nowodworzanie znowu prowadzili za sprawą Bartosza Michalika. Uderzenie byłego zawodnika Escoli Varsovia trafiło w słupek, ale po chwili piłka wpadła do siatki. Na początku drugiej połowy Kamil Tlaga zdobył trzeciego gola dla Świtu, a wynik ustalił Paweł Czarnecki z rzutu karnego.

W pozostałych meczach: Polonia Warszawa pokonała przy Konwiktorskiej rezerwy Jagiellonii Białystok 3:0 po golach Tomasza Wełny, Patryka Paczuka i Wiktora Niewiarowskiego, a Legia II Warszawa wygrała w Książenicach ze Zniczem Biała Piska 3:1. Dwie bramki dla legionistów strzelił Damian Warchoł, a trzecią dołożył Szymon Włodarczyk. Rywale odpowiedzieli tylko trafieniem najskuteczniejszego snajpera III ligi – Bartosza Giełażyna w ostatniej minucie meczu. Dla napastnika Znicza był to już dziewiętnasty gol w sezonie.

W grupie spadkowej – Broń Radom wygrała na wyjeździe z KS-em Wasilków 2:0. Radomianie od początku mieli przewagę, ale nie potrafili jej udokumentować. Grali nieskutecznie i do 84. minuty utrzymywał się bezbramkowy remis, który dla walczącej o utrzymanie w III lidze Broni nie był zadowalającym wynikiem. Na szczęście w końcówce niemoc ekipy z Mazowsza przełamał wychowanek CWKS Legii Warszawa – Michał Kielak, który zdobył dwa gole, kończąc efektowne akcje kolegów z drużyny.

Błonianka zremisowała na wyjeździe z Ruchem Wysokie Mazowieckie 1:1. Prowadzenie w meczu objęli gospodarze. W 25. minucie bramkę dla miejscowych zdobył Michał Grochowski i do przerwy to ekipa z Podlasia była lepsza. Błonianka także stwarzała groźne sytuacje pod bramką rywali, ale dobrze spisywał się golkiper Ruchu, były młodzieżowy reprezentant Polski (wychowanek Legii Warszawa) – Cezary Osuch. W drugiej połowie z karnego wyrównał Marcin Gregorowicz.

W ostatnim meczu grupy spadkowej Ursus Warszawa przegrał w Tomaszowie Mazowieckim z Lechią 0:1. Jedynego gola w tym spotkaniu, z rzutu karnego zdobył Patryk Jakubczyk. Traktorki oraz Broń Radom nadal są pod kreską i w kolejnych meczach muszą zdobywać punkty, aby wydostać się na bezpieczne pozycje. W lepszej sytuacji jest Błonianka, która ma pięć punktów przewagi nad strefą spadkową.