18 listopada 2019

III liga – trochę wiosny jesienią

Ostatnia kolejka rundy jesiennej III ligi była udana dla drużyn z Mazowsza. Świt Nowy Dwór Mazowiecki strzelił aż siedem goli, na swoim boisku wygrała także Pogoń Grodzisk, a na wyjeździe Ursus. Broń Radom i Polonia Warszawa podzieliły się punktami. Za tydzień awansem zostanie rozegrana jeszcze pierwsza kolejka rundy rewanżowej.

Broń Radom zremisowała na swoim stadionie z Polonią Warszawa 1:1. Początek meczu należał do gospodarzy. Przez prawie pół godziny Polonia nie mogła sobie poradzić z dobrze grającą drużyną z Radomia. Największe zagrożenie pod bramką warszawiaków podopieczni trenera Dariusza Różańskiego stwarzali po stałych fragmentach gry. Po dobrze wykonanym rzucie rożnym strzał głową Kamila Czarneckiego nie trafił jeszcze do bramki, ale w 10. minucie Przemysław Wicik precyzyjnie wykonał rzut wolny, uderzył nad murem i piłka tuż przy słupku wpadła do siatki. Po następnym kornerze po raz kolejny zagotowało się pod bramką Polonii, ale od utraty gola gości uratował słupek. Drugą połowę też lepiej zaczęła Broń. Tuż po przerwie Przemysław Śliwiński uderzył z pierwszej piłki, lecz minimalnie spudłował. Nie wykorzystane okazje zemściły się na gospodarzach. Po zmianie stron Polonia grała odważniej, stworzyła kilka groźnych sytuacji i mogła nawet wywieźć z Radomia komplet punktów. Podopiecznym trenera Krzysztofa Chrobaka udało się jednak wykorzystać tylko jedną okazję. Dośrodkowanie z rzutu rożnego wykończył zamykający akcję na dalszym słupku Sebastian Kobiera i prawie z linii końcowej wpakował piłkę do siatki. Czarne Koszule miały po chwili kolejną znakomitą okazję do zdobycia gola, ale dwukrotnie fantastycznymi interwencjami popisał się bramkarz Broni – Jakub Kosiorek. Gospodarzom znowu nie udało się zdobyć trzech punktów na swoim boisku. W Radomiu Broń ostatni raz wygrała  … trzy miesiące temu (18 sierpnia). Dla Czarnych Koszul każdy punkt jest na wagę złota. Polonia nadal zajmuje przedostatnią lokatę w tabeli, ale do bezpiecznego miejsca traci już tylko trzy punkty.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki wygrała na wyjeździe z Ruchem Wysokie Mazowieckie 3:1. Gospodarze prowadzili od piątej minuty po strzale Rafała Babula. Pogoń odpowiedziała po kwadransie trafieniem Damiana Jaronia, któremu asystował Jakub Kołaczek. Przy drugiej bramce dla ekipy z Grodziska role się odwróciły. Dośrodkowanie Damiana Jaronia wykorzystał Jakub Kołaczek i było 2:1 dla Pogoni. W końcówce Ruch miał okazje do wyrównania, ale znakomite interwencje bramkarza – Piotra Zielińskiego uratowały gości przed utratą gola, a w ostatniej minucie Mateusz Kinast zdobył trzecią bramkę dla zespołu Roberta Moskala i ustalił wynik meczu.    Świt Nowy Dwór Mazowiecki pokonał na swoim boisku KS Wasilków 7:1. Pierwszą bramkę dla Świtu w 6. minucie zdobył Arkadiusz Ciach. Następne trzy gole (dwa z rzutów karnych) były dziełem Rafała Maciejewskiego i do przerwy podopieczni trenera Marka Brzozowskiego prowadzili 4:0. Po zmianie stron piąty raz bramkarza z Wasilkowa pokonał Krystian Pomorski, a kolejne gole strzelili ponownie Rafał Maciejewski oraz  Arkadiusz Ciach. Rywale odpowiedzieli tylko honorowym trafieniem Jana Pawłowskiego.

W ostatnim meczu siedemnastej kolejki Ursus Warszawa wygrał na wyjeździe z RKS-em Radomsko 1:0. Piłkarze z Ursusa wyszli na prowadzenie już w trzydziestej sekundzie po strzale Krzysztofa Możdżonka i dowieźli korzystny rezultat do ostatniego gwizdka, mimo że od 80. minuty grali w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Jakuba Kabali.

Mecz Sokoła Ostróda z Legią II Warszawa został przełożony na 1 kwietnia 2020 roku.