17 maja 2021

IV liga – Sądny dzień coraz bliżej

  Rozgrywki IV ligi na Mazowszu wkraczają w decydującą fazę. Do końca sezonu pozostały jeszcze cztery kolejki, po których najlepsze drużyny z każdej grupy zagrają w barażach o awans. Na rozstrzygnięcia w II oraz III lidze z niecierpliwością czekać będą zespoły walczące o utrzymanie, ponieważ o ich losach zadecyduje liczba zdegradowanych stamtąd drużyn.  

   W grupie północno-zachodniej do meczu na szczycie doszło w Wołominie. Prowadzący w tabeli przed tą kolejką Huragan podejmował Wisłę II Płock. Nafciarze (wzmocnieni kilkoma piłkarzami mającymi za sobą występy w Ekstraklasie) byli w tym spotkaniu lepsi, wygrali 5:0 i zostali liderem. Trzy bramki dla ekipy z Płocka strzelił Mateusz Lewandowski, a pozostałe Serb Milan Obradović i Jan Krawczyk. W innym meczu drużyn z czołówki, MKS Przasnysz przegrał u siebie ze Świtem Staroźreby 2:3. Gole dla gospodarzy strzelili Krzysztof Kopciński oraz Kamil Rutkowski, a dla Świtu dwa razy trafił Michał Sobczak, a raz Filip Januszczak. Dziesięć bramek zobaczyli kibice w Mławie (których w zgodzie z przepisami wpuszczono na stadion w liczbie – 75 osób), gdzie gospodarze pokonali Bzurę Chodaków aż 9:1. Po dwa gole dla podopiecznych trenera Macieja Śliwowskiego strzelili Javi González, Mateusz Stryjewski oraz Maciej Rogalski. Bramkarza z Chodakowa pokonali także Sergio Carbajal, Michał Stryjewski i Łukasz Wodzyński. 

  W grupie centralnej prowadzące w tabeli zespoły zaprezentowały się z bardzo dobrej strony i wygrały na wyjazdach w sposób przekonujący. Lider z Ząbek zwyciężył w Markach 7:0, a Victoria Sulejówek na boisku w Pruszkowie ze Zniczem II 6:1. Ząbkovia do przerwy prowadziła 3:0 po golach strzelonych przez Mateusza Kowalczyka, Konrada Budka oraz Tomasza Sieńskiego. Tuż przed przerwą rzutu karnego dla Marcovii nie wykorzystał Bartłomiej Gołasiewicz. Po zmianie stron po dwa gole dla drużyny Piotra Dziewickiego dołożyli Mateusz Kowalczyk oraz Bartosz Osoliński (obie z rzutów karnych). Goście kończyli w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Piotra Augustyniaka. Na uwagę w tej grupie zasługuje także trzecie z rzędu zwycięstwo piłkarzy Okęcia. Lotnicy mimo że do przerwy przegrywali na swoim boisku z Józefovią 0:1, to ostatecznie wygrali 3:2. Gole dla zespołu z Radarowej strzelili Marcel Gorczyca, Adam Mazurek oraz Wojciech Drach. Dla ekipy z Józefowa trafiali Jonathan Padjen oraz Robert Rokicki.

  W grupie południowo-wschodniej pierwsze miejsce w tabeli i udział w barażach o awans do trzeciej ligi zapewnili sobie piłkarze Pilicy Białobrzegi. Drużyna prowadzona przez trenera Tomasza Grzywnę wygrała na swoim stadionie z Warką 2:0, po golach strzelonych przez Konrada Paterka oraz Michała Kucharczyka i zagwarantowała sobie bezpieczną przewagę nad pozostałymi zespołami. Najgroźniejszy rywal białobrzeżan w walce o udział w barażach – Mazovia Mińsk Mazowiecki wygrała w Radomiu z Zamłyniem 6:0. Ekipa z Mińska nie ma już jednak szans na wyprzedzenie Pilicy, ponieważ na cztery kolejki przed końcem sezonu traci do lidera 12 punktów (i ma gorszy bilans bezpośrednich spotkań). Trzeci w tabeli Oskar Przysucha, na boisku w Trąbkach pokonał Hutnika Huta Czechy 5:0. Mimo kłopotów kadrowych (na mecz pojechało zaledwie 14 piłkarzy), drużyna z Przysuchy była lepsza od gospodarzy. Gole w tym spotkaniu strzelili: Cezary Kobryn, Przemysław Wicik, Jan Głowacki, Tomasz Janiszewski oraz Oskar Szczodry.

 

(mf)