13 maja 2019

Juniorska huśtawka

   W CLJ U-18, na trzy kolejki przed końcem sezonu Mistrzem Polski została Korona Kielce. W CLJ U-17 o tym która drużyna powalczy o mistrzostwo mogą zadecydować dwa derbowe mecze Legii Warszawa z Polonią i z Escolą. Legioniści mają też największe szanse na dogonienie prowadzącego w tabeli SMS-u Łódź w CLJ U-15.

  W Centralnej Lidze Juniorów U-18 Escola Varsovia wygrała na wyjeździe z Górnikiem Zabrze 5:1. Już do przerwy podopieczni Marka Gołębiewskiego prowadzili 3:0 po dwóch golach Filipa Laskowskiego i jednym Nigeryjczyka Ebenezera Kelechukwu. Po zmianie stron kolejne trafienia dołożyli reprezentant Litwy Titas Milašius oraz Jakub Szczypek. Przegrała natomiast Legia Warszawa, która osłabiona brakiem kadrowiczów przebywających na turnieju w Rumunii, uległa w Białymstoku Jagiellonii 1:4. Gole dla zespołu z Podlasia strzelali Maciej Bortniczuk, Szymon Pankiewicz, Eryk Matus oraz Przemysław Chyrchała. Honorowe trafienie dla legionistów z rzutu karnego uzyskał Bartłomiej Ciepiela. Na trzy kolejki przed końcem rozgrywek mistrzostwo Polski zapewniła sobie Korona Kielce. Legia jest szósta a Escola dziesiąta.

 W Centralnej Lidze Juniorów U-17 huśtawkę nastrojów przeżywają piłkarze Ursusa. W Łodzi zagrali bardzo dobrze i rozgromili ŁKS aż 6:1, ale następnie przegrali na swoim boisku z Escolą 1:5, a teraz ulegli na wyjeździe Jagielloni Białystok 2:4 i nadal znajdują się w strefie spadkowej. Escola Varsovia nie utrzymała dobrej formy prezentowanej w meczu z Traktorkami i przegrała w Łodzi z SMS-em 0:2. Najlepiej z naszych drużyn zaprezentowała się Polonia Warszawa, która najpierw po trafieniach Oskara Waszkiewicza, Dawida Baranieckiego i samobójczym strzale Piotra Zientary wygrała u siebie z Jagiellonią 3:1, a potem zremisowała w Olsztynie z Naki 1:1. Gola dla Czarnych Koszul zdobył Łukasz Sobolewski. Prowadząca w tabeli Legia w maju jeszcze nie grała – jej mecz z Escolą został przełożony na 22 maja, a z Polonią na 15 maja.

 W Centralnej Lidze Juniorów U-15 po dwóch porażkach odżyła Delta Warszawa. Czerwone Diabełki  przegrały z Polonią 0:3 oraz z Legią 1:5, ale w ostatniej kolejce rozgromiły na wyjeździe GKS Bełchatów 10:2. Pięć goli strzelił Krystian Pudełek, a po jednym Nikodem Hamulczuk, Wiktor Bogacz, Daniel Wagner, Peter Juritka oraz Kuba Kucharski. Polonia Warszawa po wygraniu z Deltą także mierzyła się z drużyną z Bełchatowa i wygrała 3:0, a w ostatniej kolejce pokonała 4:0 Talent Białystok, z którym w takich samych rozmiarach wygrała też Escola. Legia Warszawa w meczu na szczycie zwyciężyła na wyjeździe z SMS-em Łódź 2:1. Legioniści objęli prowadzenie po golu Wiktora Kamińskiego, rywale odpowiedzieli trafieniem Jakuba Kołodennego, a decydującą bramkę zdobył Igor Strzałek. Legia traci do SMS-u trzy punkty, ale ma do rozegrania zaległy mecz z Jagiellonią.

(mf)