20 listopada 2017

Juniorzy grają dalej

Nasi juniorzy nie zwalniają tempa, mimo formalnie zakończonej rundy jesiennej, jednak oprócz legionistów nie wszyscy go utrzymują na wysokim poziomie. M.in. czarny dzień zaliczyły Czarne Koszule...

W Centralnej Lidze Juniorów U-19, w rozegranej awansem pierwszej kolejce rundy rewanżowej, Legia Warszawa pokonała na wyjeździe Motor Lublin 3:2. Gospodarze grali bez kompleksów i dwukrotnie wychodzili na prowadzenie. Lublinianie do przerwy wygrywali 1:0 po golu Bartłomieja Tkaczuka, ale podopieczni trenera Piotra Kobiereckiego po zmianie stron odpowiedzieli w trafieniem Macieja Rosołka. Motor ponownie zaatakował i wywalczył rzut karny, wykorzystany przez Szymona Raka. Miejscowi prowadzili tylko cztery minuty, bo do remisu doprowadził za chwilę Konrad Matuszewski. Ten sam zawodnik, w czwartej minucie doliczonego czasu gry, z rzutu wolnego zapewnił legionistom wygraną 3:2. Bardzo dużo zajęć mieli w ostatnim czasie juniorzy Polonii Warszawa. Po remisie z Progresem Kraków 2:2, w środę Czarne Koszule pojechały do Białegostoku na zaległy mecz z zajmującą drugie miejsce w tabeli Jagiellonią. Warszawiacy zaczęli odważnie i w piątej minucie objęli prowadzenie za sprawą Daniela Pika. Po stracie gola, podrażnieni gospodarze ruszyli do ataku i jeszcze przed przerwą zdobyli pięć bramek. Dwa razy na listę strzelców wpisał się Mateusz Nikołajuk, do własnej bramki piłkę skierował Adrian Sołoducha, a w ostatnich dwóch minutach pierwszej połowy bramkarza Polonii pokonali jeszcze Szymon Łapiński oraz Bartosz Bida. Po zmianie stron warszawiacy próbowali zmniejszyć rozmiary porażki, mimo, że od 65. minuty musieli grać w dziesiątkę po drugiej żółtej kartce dla Patryka Barana. Polonistom udało się jednak strzelić dwa gole. Najpierw Daniel Pik, a następnie Piotr Włodek trafili do siatki i nasi piłkarze poczuli wiatr w żaglach. Niestety po kolejnym żółtym kartoniku, w 74. minucie boisko musiał opuścić strzelec dwóch bramek – Daniel Pik i grając w dziewiątkę na boisku wicelidera trudno było myśleć o osiągnięciu korzystnego wyniku. W doliczonym czasie gry z murawy wyleciał jeszcze Kacper Wasilewski i Polonia kończyła ten niesamowity pojedynek w ósemkę. Kolejnym rywalem Czarnych Koszul, przy Konwiktorskiej był Stomil Olsztyn. Już pierwsza akcja polonistów w tym spotkaniu zakończyła się powodzeniem i Eryk Galara uzyskał prowadzenie. Tuż przed przerwą drugiego gola dla warszawiaków strzelił Piotr Włodek. Niestety zmęczeni gracze Polonii w drugiej połowie stracili dwie bramki po trafieniach Grzegorza Jatkiewicza oraz Jakuba Mosakowskiego z rzutu karnego i mecz zakończył się tylko remisem 2:2. Podziałem punktów skończyło się także spotkanie w Pruszkowie, gdzie Znicz zremisował z Progresem Kraków 0:0. Nie powiodło się piłkarzom Wisły Płock, którzy ulegli na wyjeździe Koronie Kielce 0:2 po bramkach Mateusza Bartosiaka i Piotra Pierzchałę. W najbliższy weekend juniorzy rozegrają jeszcze jedną kolejkę z rundy wiosennej. W tabeli, po 16. kolejce prowadzi Legia (38 pkt.), przed Progresem i Jagiellonią (po 33 pkt.) i Koroną (31 pkt.). Polonia jest dziesiąta (21 pkt.), Znicz jedenasty (19 pkt.), a Wisła Płock szesnasta (6 pkt.).
   W Centralnej Lidze Juniorów Młodszych U-17, Legia pokonała na wyjeździe Stomil Olsztyn 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów dla legionistów zdobył Aleksander Stawiarz. Bez punktów z Łodzi wróciła Escola Varsovia, która przegrała z drużyną UKS SMS Łódź 0:3. Pierwszą rundę rozgrywek wygrała Jagiellonia Białystok (29 pkt.), przed Legią (27 pkt.) i AKS SMS-em Łódź (23 pkt.). Escola zajęła piąte miejsce (17 pkt.). Z CLJ U- 17 spadły (w rozgrywkach U-17 i U-15, awanse i spadki następują co pół roku) dwie drużyny z Olsztyna Naki oraz Stomil. Ich miejsce zajmą zwycięzcy spotkań barażowych pomiędzy najlepszymi zespołami z województw; mazowieckiego, łódzkiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Zwycięzca mazowieckiej Ekstraligi – Znicz Pruszków, w pierwszym meczu barażowym pokonał na wyjeździe Talent Białystok 1:0. Gola dla zespołu prowadzonego przez trenera Zbigniewa Kowalskiego zdobył  Mateusz Kociszewski. Spotkanie rewanżowe odbędzie się w Pruszkowie 21 listopada.
  W Centralnej Lidze Trampkarzy U-15, w ostatniej kolejce Escola zwyciężyła na wyjeździe z Roną Ełk 2:0, a Legia wygrała w Białymstoku z Jagiellonią 2:1. Legioniści po kwadransie prowadzili już 2:0 za sprawą Arkadiusza Ziarko i Kacpra Imiołka. Zespół z Podlasia po przerwie odpowiedział golem Kacpra Matusiaka. Pierwszy etap rozgrywek wygrała Escola (34 pkt.), przed Legią (29 pkt.) i Jagiellonią (28 pkt.). Z ligi spadły Talent Białystok oraz Stomil Olsztyn. W mazowieckiej Ekstralidze piętnastolatków bezkonkurencyjna okazała się Polonia Warszawa. Podopieczni trenerów Mateusza Dudka i Bartosza Januszewskiego, już na tydzień przed końcem rundy jesiennej, zapewnili sobie pierwsze miejsce w tabeli i prawo do gry w barażach o awans na szczebel centralny. W ostatniej kolejce Czarne Koszule zremisowały na wyjeździe z Radomiakiem 1:1. Gola dla zespołu ze stolicy strzelił Olaf Wójcik, w drugiej połowie wyrównał Oskar Kołacz. Przygotowując się do rywalizacji barażowej z Pelikanem Łowicz (najlepszym zespołem z okręgu łódzkiego), poloniści zmierzyli się na swoim boisku z Lechem Poznań. Po pierwszej połowie był remis 1:1. Poznaniacy zdobyli gola z rzutu karnego, a chłopcy z Konwiktorskiej odpowiedzieli branką Jakuba Kisiela. Po zmianie stron lepiej prezentowali się warszawiacy. Efektem tego było trafienie z rzutu wolnego Jakuba Olejniczaka oraz bramka Olafa Bartkiewicza. Polonia wygrała 3:1 i podbudowana przystąpiła do walki o awans do CLT. Pierwszy mecz barażowy odbył się w Łowiczu. Młodzi piłkarze Czarnych Koszul byli zdecydowanie lepsi od Pelikana i wygrali 4:1. Do przerwy bramki dla polonistów strzelili Jakub Kisiel, Krzysztof Koton oraz Olaf Bartkiewicz. Łowiczanie odpowiedzieli tylko trafieniem Krystiana Kruka. W drugiej połowie czwartego gola dla warszawiaków zdobył Rafał Mastalerczuk. Rewanż odbędzie się 26 listopada przy Konwiktorskiej.