12 listopada 2019

Juniorzy Legii dominują

W CLJ U-18 Legia i Escola rywalizowały z drużynami z Krakowa (Wisłą i Hutnikiem), w CLJ U-17 Polonia i Ursus mierzyły się z zespołami z Łodzi (UKS-em oraz AKS-em), a w CLJ U-15 uwagę zwracał przede wszystkim mecz na szczycie Jagiellonii Białystok z Escolą Varsovia.

W Centralnej Lidze Juniorów U-18, Legia Warszawa wygrała w Zabierzowie z Wisłą Kraków 5:1. Mecz lepiej zaczęli gospodarze i po kwadransie bramkarza Legii pokonał Kacper Wydra. Legioniści odpowiedzieli pięć minut później. Po strzale Filipa Sobieckiego golkiper Wisły odbił piłkę, doskoczył do niej Dawid Grzelak i było 1:1. W końcówce pierwszej połowy kolejne dwa gole dla podopiecznych trenera Grzegorza Szoki zdobyli Jerzy Munik oraz Kamil Rokosz. Po zmianie stron nasi piłkarze dołożyli jeszcze dwie bramki autorstwa Szymona Włodarczyka i Patryka Pierzaka.

Escola Varsovia zremisowała w Krakowie z Hutnikiem 2:2. Krakowianie objęli prowadzenie po szkolnym błędzie stołecznej defensywy. Podawaną do tyłu piłkę przechwycił Alan Piskorz i skierował ją do siatki. Po przerwie Escola uzyskała sporą przewagę, ale dopiero w 70. minucie doprowadziła do remisu. Po rzucie rożnym wyrównującego gola strzelił Tafara Madembo. Hutnicy błyskawicznie odpowiedzieli efektownym trafieniem Bartłomieja Włocha i było 2:1 dla gospodarzy. W doliczonym czasie bramkę na wagę jednego punktu dla Escoli, ponownie po rzucie rożnym, głową zdobył Kamil Odolak.

W Centralnej Lidze Juniorów U-17, Legia Warszawa na bocznym boisku przy Łazienkowskiej pokonała Escolę 3:1. W 63. minucie Kacper Skwierczyński dał legionistom prowadzenie po zagraniu Fryderyka Janaszka. Po kilku chwilach drugą bramkę dla Legii strzelił Wiktor Kamiński, korzystając z asysty Miłosza Packa. Kontaktowego gola dla Escoli zdobył Matthew Fogo, ale ostatnie słowo należało do gospodarzy. Kacper Skwierczyński wywalczył i wykorzystał rzut karny ustalając wynik na 3:1. W końcówce jedenastkę mieli także goście, ale bramkarz Legii – Jakub Kowynia nie dał się pokonać.

Znicz Pruszków wygrał na wyjeździe z Naki Olsztyn 4:3. Po ośmiu minutach było już 1:1. Dla Znicza trafił Jakub Bogucki, wyrównał Szymon Goryński. Drugiego gola dla ekipy z Olsztyna przed przerwą zdobył Michał Bendyk. Po zmianie stron skuteczniejszy był zespół z Pruszkowa. Na dwie bramki Wiktora Bućko i jedną Kamila Rosłańca rywale odpowiedzieli tylko celnym strzałem Szymona Milewskiego. W pozostałych meczach Ursus Warszawa pokonał na swoim boisku UKS SMS Łódź 3:1, a prowadząca w tabeli Polonia Warszawa niespodziewanie przegrała z ostatnim AKS-em SMS Łódź 2:3.

W Centralnej Lidze Juniorów U-15, w Białymstoku zmierzyły się dwie najlepsze drużyny – Jagiellonia i Escola Varsovia. Nasi piłkarze już w drugiej minucie wyszli na prowadzenie. Po dośrodkowaniu Wiktora Głogowskiego z rzutu wolnego piłkę do swojej bramki skierował obrońca Jagiellonii – Dominik Kobus. Okazję do podwyższenia wyniku miał Gustaw Żebrowski, ale po minięciu bramkarza nie zdołał zakończyć akcji celnym strzałem. Escola dominowała, ale po błędzie w środku pola, szybka kontra rywali zakończyła się wyrównującą bramką zdobytą przez Damiana Wojdakowskiego.

Ten sam zawodnik pięć minut po zmianie stron wywalczył i wykorzystał rzut karny dla Jagiellonii. Na 3:1 dla gospodarzy w 65. minucie trafił Maciej Jaroszuk, a kilka chwil później drugiego rzutu karnego dla ekipy z Podlasia nie wykorzystał Bartosz Bernatowicz. Escola poderwała się do walki, stworzyła kilka groźnych akcji, jednak nie wykorzystała żadnej z nich. W końcówce wynik tego bardzo dobrego meczu na 4:1 dla Jagiellonii ustalił Jakub Kruszewski. W pozostałych spotkaniach Polonia Warszawa przegrała u siebie z UKS-em SMS Łódź 1:5, a Legia rozgromiła Ząbkovię 8:0.