4 czerwca 2019

Juniorzy Legii – lepsi, póki młodzi…

W ostatniej kolejce CLJ U-18 Legia Warszawa zremisowała z mistrzem Polski - Koroną Kielce, a Escola Varsovia pokonała Ruch Chorzów. W CLJ U-17 oraz CLJ U-15 juniorzy Legii zajęli pierwsze miejsca w grupach i awansowali do półfinałów mistrzostw Polski.

W Centralnej Lidze Juniorów U-18 Legia Warszawa zremisowała w Rembertowie z Koroną Kielce 1:1. Legioniści wyszli na prowadzenie po akcji zainicjowanej przez Mateusza Misiaka. Kolejne dobre podanie Dawida Olejarki pozwoliło Dawidowi Wachowi znaleźć się w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali. Napastnik Legii wykorzystał okazję i pokonał Jakuba Dutkę. Gospodarze przeważali, ale nie zdołali podwyższyć wyniku, a kielczanie tuż przed końcem pierwszej połowy doprowadzili do remisu po precyzyjnym strzale z rzutu wolnego Bośniaka Zvonimira Petrovicia. Po zmianie stron najbliżej zdobycia drugiej bramki dla legionistów był ponownie Dawid Wach, jednak po silnym strzale z dystansu piłka zatrzymała się na słupku i spotkanie zakończyło się podziałem punktów. Escola Varsovia wygrała na wyjeździe z Ruchem Chorzów 2:1. Zespół z Tarchomina prowadził po trafieniach Jakuba Szczypka oraz Grzegorza Biele, a bramkę dla Niebieskich zdobył Tomasz Hołoś. Legia zakończyła sezon na szóstym miejscu, a Escola na jedenastym.

W Centralnej Lidze Juniorów U-17 Legia Warszawa do zajęcia pierwszego miejsca w grupie potrzebowała przynajmniej remisu w meczu z Naki Olsztyn. Spotkanie przy Łazienkowskiej rozpoczęło się jednak od ataków rywali. Legioniści dwukrotnie dali się zaskoczyć i po 30 minutach przegrywali 0:2. Obie bramki dla drużyny z Olsztyna strzelił Kacper Nowicki. Podopieczni trenera Grzegorza Szoki przebudzili się tuż przed przerwą. Kontaktową bramkę dla Legii zdobył Szymon Włodarczyk. W drugiej połowie do remisu 2:2 doprowadził Damian Urban zapewniając legionistom upragniony punkt. Ursus Warszawa po golu Szymona Rudnika pokonał w derbowym starciu Polonię 1:0. Dzięki temu Traktorki rzutem na taśmę utrzymały się na szczeblu centralnym. W ostatnim meczu na Tarchominie Escola Varsovia rozgromiła Jagiellonię Białystok 5:1. Pierwsze miejsce w tabeli zajęła Legia (29 pkt), drugie Escola (28 pkt), a trzecie Polonia (24 pkt). Ursus zakończył rozgrywki na szóstym miejscu (18 pkt), a z ligii spadły Jagiellonia Białystok i ŁKS Łódź. Rywalem Legii w półfinale mistrzostw Polski będzie Zagłębie Lubin. Spotkania odbędą się 8 czerwca w Lubinie oraz 13 czerwca w Warszawie.

W Centralnej Lidze Juniorów U-15 Legia w ostatniej kolejce podejmowała na swoim boisku zamykającą tabelę drużynę GKS-u Bełchatów. Legioniści do przerwy prowadzili 2:0 po golu Wiktora Nowaka (asystował Patryk Winiarski) oraz samobójczym trafieniu Kamila Jasińskiego. Pięć minut po zmianie stron trzecią bramkę dla zespołu prowadzonego przez Rafała Gębarskiego zdobył Dawid Kiedrowicz (po podaniu Szymona Bednarza). Bełchatowianie popełniali sporo błędów w defensywie, co skończyło się kolejnym samobójem Dawida Woźniakowskiego. Wynik meczu na 5:0 dla Legii ustalił Kacper Knera. Polonia Warszawa przegrała w Łodzi z drugim w tabeli SMS-em 1:3. Czarne Koszule po pierwszej połowie prowadziły 1:0 dzięki trafieniu Jana Piaska, jednak druga odsłona meczu należała do rywali. W ostatnim spotkaniu Escola Varsovia pokonała na swoim boisku Deltę 6:0. Pierwsze miejsce w tabeli zajęła Legia (32 pkt), Escola była trzecia (23 pkt), a Polonia piąta (21 pkt). Delta zajęła siódme miejsce (10 pkt) i razem z GKS-em Bełchatów spadła z ligi. W półfinale mistrzostw Polski rywalem Legii będzie AP 21 Kraków. Pierwsze spotkanie odbędzie się 8 czerwca w Warszawie, rewanż 13 czerwca w Krakowie.