25 czerwca 2017

Juniorzy Legii pozazdrościli starszym kolegom

Juniorzy Legii Warszawa (rocznik 1998/99), pokonali w pierwszym meczu finałowym Pogoń Szczecin 4:1 i są bliscy obrony tytułu najlepszej drużyny w kraju.

Pierwsze spotkanie, rozegrane w Ząbkach, jak przystało na pojedynek o mistrzostwo Polski, poprzedził Mazurek  Dąbrowskiego. Legioniści od    początku narzucili rywalom szybkie tempo. Groźne ataki prawą flanką inicjowali Piotr Cichocki oraz Mateusz Leleno. Po jednym z nich Michał Góral strzelił pierwszego gola dla Legii. Warszawiacy w dalszym ciągu kontrolowali przebieg wydarzeń, przenosząc ciężar gry na lewą stronę boiska. Na 2:0 po błędzie obrońcy Pogoni, Fabiana Pacha podwyższył Mateusz Praszelik. Tuż przed przerwą, trzecią bramkę dla naszego zespołu zdobył Kamil Orlik, kończąc fantastyczną akcję Bartosza Olszewskiego, który w niesamowity sposób zakręcił szczecińską defensywą.
Druga połowa, tak jak można się było spodziewać, zaczęła się od falowych ataków rywali. W 50. minucie znakomitą interwencją popisał się bramkarz Legii – Mateusz Kochalski wybijając piłkę na rzut rożny, ale po chwili Portowcy byli już skuteczniejsi. Aron Stasiak wykorzystał kiks Mateusza Bondarenki i skierował piłkę do siatki. Warszawiacy po kwadransie opanowali nerwy i mimo, że oddali inicjatywę przeciwnikom, to odpowiadali groźnymi kontratakami. Wynik meczu został ustalony po kolejnym rajdzie prawą stroną boiska Piotra Cichockiego, zakończonym golem Michała Górala. Rewanż w Szczecinie, 28 czerwca o godzinie 17.
Legia: Mateusz Kochalski – Piotr Cichocki, Mateusz Bondarenko, Kacper Pietrzyk, Bartosz Olszewski (88` Maciej Ostrowski) – Mateusz Leleno (69` Mateusz Szwed), Aleksander Waniek, Patryk Czarnowski, Mateusz Praszelik (74` Konrad Handzlik), Kamil Orlik (63` Grzegorz Aftyka) – Michał Góral.