10 czerwca 2019

Juniorzy Legii Warszawa U-17 oraz U-15 o krok od finałów Mistrzostw Polski

Juniorzy Legii do lat 17 wygrali w Lubinie z Zagłębiem 3:2, a ich młodsi koledzy do lat 15 pokonali na bocznym boisku przy Łazienkowskiej AP 21 Kraków 2:1. Trzy (!!!) rzuty karne obronił w tym meczu bramkarz legionistów - Dawid Kuczyński.

W pierwszym półfinałowym meczu mistrzostw Polski U-17 Legia Warszawa wygrała na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 3:2. W pierwszej połowie lepiej zaprezentowali się gospodarze. Przewagę Zagłębia po dziesięciu minutach udokumentował Bartosz Zynka wykorzystując brak zdecydowania w szeregach defensywy Legii. Na domiar złego bardzo szybko kontuzji doznał stoper legionistów Kamil Rokosz, który musiał opuścić boisko (jego miejsce zajął Marcel Myszka). Kolejne minuty także należały do miejscowych, jednak znakomicie w bramce zespołu ze stolicy spisywał się Jakub Kowynia. W przerwie trener legionistów Grzegorz Szoka potrafił odpowiednio zmotywować swoich podopiecznych do walki i w drugiej połowie oglądaliśmy już zupełnie inną Legię. Warszawiacy grali pomysłowo, ze swobodą operowali piłką i stwarzali sporo sytuacji podbramkowych. W 50. minucie mocnym strzałem sprzed pola karnego do wyrównania doprowadził Kajetan Staniszewski. Pięć minut później znakomitą akcję po skrzydle zakończoną celnym strzałem przeprowadził Szymon Włodarczyk i było 2:1 dla naszych piłkarzy, a po kolejnych pięciu minutach dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego Michała Kochanowskiego, na trzeciego gola zamienił ponownie Szymon Włodarczyk. Zagłębie zdołało otrząsnąć się po trzech silnych ciosach Legii i zdobyło kontaktową bramkę. Po zagraniu ręką Damiana Urbana sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy. Jedenastkę wykorzystał Bartosz Zynek i mecz zakończył sie zwycięstwem Legii 3:2. Rewanż odbędzie się w czwartek 13 czerwca o godzinie 12.

W pierwszym spotkaniu półfinałowym mistrzostw Polski U-15 Legia Warszawa pokonała na bocznym boisku przy Łazienkowskiej AP 21 Kraków 2:1. Legioniści od początku osiągnęli przewagę. Po kwadransie gry przed polem karnym krakowskiego zespołu sfaulowany został Wiktor Kamiński. Fantastycznym strzałem z rzutu wolnego, po którym piłka wpadła w samo okienko popisał się Dawid Kiedrowicz. Młody legionista po zdobyciu bramki przeskoczył przez ogrodzenie i utonął w objęciach kibiców. Kolejną akcję pod bramką AP zainicjował Szymon Bednarz, a bliski podwyższenia wyniku był Patryk Winiarski. Dziesięć minut później następna akcja gospodarzy znowu została nieprzepisowo powstrzymana przez obrońców z Krakowa. Tym razem do piłki ustawionej na dwudziestym metrze przed bramką podszedł Igor Strzałek i po raz kolejny fantastycznym uderzeniem posłał ją pod poprzeczkę. Krakowski golkiper Michał Bartusik, mimo że był dobrze ustawiony i w odpowiednim momencie wyskoczył do interwencji nie miał szans na obronę znakomitego strzału. W 30. minucie moment rozprężenia w defensywie legionistów zakończył się faulem i jedenastką dla gości, ale strzał z rzutu karnego Karola Sałamaja obronił bramkarz Legii Dawid Kuczyński. Druga połowa rozpoczęła się od ataków drużyny z Krakowa. Pięć minut po zmianie stron kontaktowego gola strzelił Jakub Jania. W 55. minucie po zagraniu ręką sędzia ponownie podyktował rzut karny dla AP, jednak drugi raz świetną interwencją popisał się Dawid Kuczyński. Dziesięć minut przed końcem meczu arbiter odgwizdał trzecią jedenastkę dla zespołu z Krakowa. Tym razem strzelał Adrian Obrzud, ale po raz trzeci rzut karny obronił niesamowity Dawid Kuczyński i Legia wygrała 2:1. Rewanż w Krakowie zostanie rozegrany 13 czerwca o godzinie 15.