31 sierpnia 2020

Juniorzy Mazowsza nabierają tempa

Rozkręcają się rozgrywki w Centralnych Ligach Juniorów. Wśród siedemnastolatków prowadzącą w tabeli Jagiellonię Białystok gonią dwie warszawskie drużyny: Polonia oraz Ursus, a u piętnastolatków komplet punktów po trzech meczach mają: Legia i Escola Varsovia.

W CLJ U-18 Escola Varsovia podejmowała na boisku w Tarchominie Górnika Zabrze – mistrza Polski z poprzedniego (przerwanego w połowie) sezonu. Do przerwy żadnej z drużyn nie udało się trafić do siatki. Po zmianie stron prowadzenie dla zabrzan uzyskał Erwin Kołodziejczyk. Escoli udało się szybko doprowadzić do wyrównania za sprawą Adriana Bielki. W końcówce drugiego gola dla gości strzelił Marcel Peda. Warszawiacy chcąc odrobić stratę musieli się odkryć. Rywale wykorzystali to i w doliczonym czasie gry Jakub Szczepanik ustalił wynik meczu na 3:1 dla Górnika. Spotkanie Pogoni Szczecin z Legią Warszawa zostało przełożone na 9 września.

W CLJ U-17 aż dziesięć goli padło przy Konwiktorskiej, gdzie Polonia Warszawa wygrała z GKS-em Bełchatów 7:3. Bełchatowianie wyszli na prowadzenie już w 2. minucie po strzale Dominika Rubajczyka. Wyrównał Wojtek Chojczak, ale po chwili rywale znów trafili do siatki po uderzeniu Marcela Żegoty. Odpowiedź Czarnych Koszul była równie błyskawiczna. Dwie minuty później do stanu 2:2 doprowadził Jan Piasek. Poloniści poszli za ciosem i jeszcze przed przerwą dwa kolejne trafienia dołożyli Hubert Pilarz oraz Franciszek Antkiewicz. Drugą połowę gospodarze także rozpoczęli od mocnego uderzenia. W ciągu czterech minut bramkarza GKS-u pokonali Jan Piasek i Dawid Łącki, a ostatnią bramkę dla ekipy trenera Adama Chmielewskiego strzelił Franciszek Antkiewicz. Rozmiary porażki zmniejszył Dominik Rubajczyk. Zespół z Bełchatowa kończył w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Filipa Kwietnia. W pozostałych meczach: Ursus Warszawa po trafieniu Bartłomieja Ponikowskiego pokonał u siebie Escolę Varsovia 1:0, UKS SMS Łódź wygrał z Legią Warszawa 1:0, a Jagiellonia Białystok pokonała Znicza Pruszków 3:0.

W CLJ U-15 Legia Warszawa na boisku LTC w Książenicach pokonała Olimpię Elbląg 10:2. Do przerwy młodzi legioniści prowadzili już 6:0. W drugiej połowie trener Dariusz Rolak dokonał kilku zmian w składzie, dając szansę gry rezerwowym piłkarzom. Tempo gry trochę spadło, ale i tak dominowali stołeczni zawodnicy. Bramki dla Legii w tym meczu strzelali: Tomasz Rojkowski i Mateusz Sitek (po trzy) oraz Oliwier Olewiński i Karol Kosiorek (po dwie). W derbowym starciu w Pruszkowie Znicz zremisował z Polonią Warszawa 2:2. Dla gości dwa gole strzelił Paweł Kosmalski (syn Jacka – byłego zawodnika Czarnych Koszul, który w klubie z Konwiktorskiej grał w Ekstraklasie w latach 2004-2010). Dla Znicza trafiali Michał Podpora oraz w doliczonym czasie gry Sebastian Waszczuk. Escola Varsovia wygrała na swoim boisku z Widzewem Łódź 4:1. Dwie bramki dla ekipy z Tarchomina zdobył Oliwier Myszkowski, a po jednej Maciej Majcherczyk i Piotr Żołyński. Dla łodzian trafił Kacper Dębowski. W tabeli trzy zespoły mają komplet punktów po trzech kolejkach: Legia, Escola Varsovia i Jagiellonia Białystok.