8 kwietnia 2019

Juniorzy punktują

W rozgrywkach młodzieżowych na szczeblu centralnym najlepiej radzą sobie nasze drużyny U-17 oraz U-15. Rozkręcają się także najstarsi juniorzy grający w Makroregionie: Wisła Płock oraz Znicz Pruszków, walczące o awans do CLJ U-18

W Makroregionalnej Lidze Juniorów U-19, Wisła Płock po dwóch remisach ze Stomilem Olsztyn i ŁKS-em Łomża oraz porażce z wiceliderem ŁKS-em Łódź, w tej kolejce wreszcie odniosła pierwsze zwycięstwo. Podopieczni trenera Kamila Łęckiego po golach Oliwera Osmańskiego, Bartłomieja Fularza, Kamila Cistowskiego oraz Kuby Zielińskiego wygrali na wyjeździe z Hetmanem Białystok 4:0. Jeszcze lepiej zaprezentował się Znicz Pruszków. Ekipa Michała Dumały drugi raz z rzędu wygrała 5:0. Przed tygodniem pokonała na swoim boisku Hetmana Białystok, teraz z bagażem pięciu goli odprawiła łomżyński ŁKS. Łupem bramkowym podzielili się: Krystian Mianowicz, Mateusz Kociszewski, Krystian Tabara, Kamil Banaczek i Michał Kozaczkow. W tabeli po czterech kolejkach prowadzi UKS SMS Łódź (10 pkt.), Znicz Pruszków jest piąty (5 pkt.), a Wisła Płock szósta (4 pkt.).

W Centralnej Lidze Juniorów U-17 dominuje Legia Warszawa. Tym razem drużyna trenera Grzegorza Szoki rozgromiła na wyjeździe ŁKS Łódź 8:0. Pierwszego gola w tym meczu strzelił Jerzy Munik. Kolejne trzy, w odstępie siedmiu minut, zdobył Michał Sparwasser i w 22. minucie legioniści prowadzili już 4:0. Po zmianie stron do siatli trafiali jeszcze Jakub Kwiatkowski, Damian Urban oraz dwukrotnie Miłosz Pacek. Na bocznym boisku przy ulicy Konwiktorskiej zmierzyły się dwie stołeczne ekipy Polonia i Escola Varsovia. Czarne Koszule już do przerwy prowadziły 3:0. Bramkarza z Tarchomina pokonali Kacper Sendlewski, Jakub Kotko oraz Olaf Bartkiewicz. W drugiej połowie mecz się wyrównał, ale wynik nie uległ już zmianie. Ursus Warszawa przegrał na wyjeździe z drużyną AKS SMS Łódź 0:1. Zwycięstwo gospodarzom zapewniło trafienie Krzysztofa Toporkiewicza. W tabeli z kompletem punktów prowadzi Legia, druga jest Polonia, trzeci Ursus, a piąta Escola.

W Centralnej Lidze Juniorów U-15 również nasze drużyny zajmują czołowe miejsca w tabeli. Po pięciu kolejkach prowadzi Polonia Warszawa. Podopieczni trenera Macieja Wesołowskiego rozpoczęli od wyjazdowego remisu z Escolą 2:2, następnie pokonali w Ząbkach Deltę Warszawa 1:0 oraz przy Konwiktorskiej GKS Bełchatów 3:2. Jeszcze na dziesięć minut przed końcem tego spotkania Brunatni prowadzili 2:0. Czarne Koszule ambitnie walczyły o odrobienie strat i ostatecznie po golach Jana Piaska, Igora Wysockiego i Radosława Borowskiego zdobyły trzy punkty. Ostatnio Polonia rywalizowała z drużynami z Podlasia. Przed tygodniem w Białymstoku wygrała z Talentem 2:0, a teraz u siebie bezbramkowo zremisowała z Jagiellonią. W najciekawszym meczu tej kolejki, druga w tabeli Escola przegrała z Legią 1:3. Dwa gole dla ekipy z Łazienkowskiej strzelił Wiktor Kamiński, a jedną Kacper Jakóbczyk. Bramka dla Escoli padła po akcji Mateusza Szenfelda. Mecz Delty z SMS-em Łódź został przełożony.