23 października 2018

Juniorzy punktują

W rozgrywkach centralnych, dwie nasze drużyny: Legia (juniorzy starsi) i Escola (juniorzy młodsi) z powodzeniem walczyły z aktualnym mistrzem Polski z rocznika 2001 - Jagiellonią Białystok.

W Centralnej Lidze Juniorów, U-18, Escola Varsovia pokonała na swoim boisku Górnika Zabrze 3:1. Już w 10. minucie prowadzenie dla naszej drużyny uzyskał Wojciech Pisarek. Druga połowa także rozpoczęła się znakomicie dla Escoli. Na 2:0 podwyższył powracający do drużyny po występach w młodzieżowej reprezentacji Litwy – Titas Milašius. Goście zdobyli kontaktową bramkę za sprawą Krystiana Imieli, a wynik meczu ustalił Leonard Balas. Jeszcze lepiej spisała się Legia Warszawa. Podopieczni trenera Marka Saganowskiego wygrali w Rembertowie z Jagiellonią Białystok 5:2. W 10. minucie, po świetnym zagraniu Mateusza Lisowskiego wynik otworzył Bartłomiej Ciepiela. Znakomicie w barwach Legii spisywał się autor kolejnych dwóch bramek – piętnastoletni Radosław Cielemęcki (występujący po raz pierwszy w podstawowym składzie juniorów starszych). Na 4:0 podwyższył Mateusz Lisowski. Rywale odpowiedzieli golami po stałych fragmentach gry. Przemysław Chyrchała wykorzystał rzut karny, a Szymon Łapiński trafił do siatki z rzutu wolnego. Ostatnie słowo w tym meczu należało do legionistów. W 89. minucie na 5:2 strzelił Mateusz Szwed.
  W Centralnej Lidze Juniorów U-17, również doszło do ciekawego pojedynku na linii Białystok – Warszawa. Escola wygrała na wyjeździe z Jagiellonią 1:0. Spotkanie rozgrywane na bocznym boisku przy ulicy Słonecznej było bardzo wyrównane. W pierwszej połowie młodym piłkarzom nie udało się jeszcze strzelić gola. Gospodarze posłali wprawdzie piłkę do siatki, jednak Jakub Masłowski uczynił to będąc na spalonym. Po zmianie stron Gabor Żukowski z Jagiellonii trafił w słupek, ale lepszą drużyną na boisku była już Escola. W 74. minucie na strzał zdecydował się Kacper Karasek, a piłka po rykoszecie zaskoczyła białostockiego golkipera i wpadła do bramki. Polubownie zakończyło się derbowe starcie przy Konwiktorskiej, gdzie Polonia zremisowała z Legią 0:0. Czarne Koszule skutecznie wybijały z uderzenia prowadzących w tabeli legionistów, którzy mieli problemy z przedostaniem się pod bramkę gospodarzy. Polonii także nie udało się zaskoczyć bardzo dobrze spisującego się między słupkami Legii – Jakuba Ojrzyńskiego.
  W Centralnej Lidze Trampkarzy U-15, Legia rozgromiła przy Łazienkowskiej Akademię Piłkarską z Ostródy 11:0. Podopieczni trenera Rafała Gębarskiego rozpoczęli kanonadę w trzeciej minucie trafieniem Marcela Krajewskiego, a do przerwy było już 5:0. Po dwa razy bramkarza gości pokonali jeszcze Igor Strzałek oraz Wiktor Kamiński. W drugiej połowie w roli głównej wystąpił trzynastoletni – Lucio Ceci, który najpierw asystował przy golu, a następnie wywalczył rzut karny. W obu tych przypadkach na listę strzelców wpisał się ponownie Igor Strzałek. Najmłodszy legionista pozazdrościł koledze i kolejne dwa trafienia były już dziełem Ceciego, który na minutę przed końcem meczu zdążył jeszcze skompletować hat-tricka. W międzyczasie jedenastą bramkę dla Legii strzelił Wiktor Kamiński. W derbach stolicy Escola wygrała na Tarchominie z Polonią 3:0. Dwa gole dla gospodarzy zdobył Patryk Romanowski a jednego Matthew Fogo. Nadal bez zwycięstwa jest UKS Varsovia. Tym razem nasza drużyna przegrała na wyjeździe z GKS-em Bełchatów 0:3.