28 czerwca 2017

Juniorzy starsi Legii po raz trzeci z rzędu Mistrzami Polski !

W rewanżowym meczu finałowym, podopieczni trenera Piotra Kobiereckiego przegrali w Szczecinie z Pogonią 1:2, ale mieli trzybramkową zaliczkę z pierwszego spotkania i ponownie zostali najlepszą drużyną w kraju.

Od początku meczu inicjatywę przejęli gospodarze. W 13. minucie napastnik Pogoni – Bartosz Boniecki w dogodnej sytuacji zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału. Kilka chwil później Portowcom należał się rzut karny, po niefortunnym zagraniu ręką Mateusza Bondarenki, którego jednak nie dostrzegł sędzia. Kolejna akcja rywali zakończyła się już bramką. Strzał Mateusza Bochniaka obronił jeszcze bramkarz Legii – Mateusz Kochalski, ale dobitka Rafała Maćkowskiego była już skuteczna. Szczecinianie grali z rozmachem, stwarzając bardzo dużo problemów naszym zawodnikom. Rafał Maćkowski i Mateusz Bochniak wspierani przez Arona Stasiaka co chwilę przeprowadzali groźne szarże. Po jednej z nich interweniujący Mateusz Kochalski trafił piłką w nadbiegającego Kacpra Pietrzyka i o mały włos legioniści nie stracili drugiego gola. Warszawiacy przeżywali trudne chwile. Zepchnięci do defensywy, w pierwszej połowie tylko raz znaleźli się pod bramką rywali. A tuż przed przerwą Gracjan Kuśmierek idealnie wrzucił piłkę w pole karne i Aron Stasiak kapitalnym szczupakiem podwyższył na 2:0.

Druga odsłona spotkania w Szczecinie była już bardziej wyrównana. Po kilku roszadach w składzie gra Legii nabrała rumieńców. Wyróżniali się zwłaszcza Kamil Orlik i Kacper Wełniak, którzy wnieśli sporo ożywienia w poczynania swojej drużyny. Najlepszą okazję do zdobycia bramki miał Mateusz Bondarenko, ale jego strzał trafił w głowę bramkarza Pogoni. W doliczonym czasie gry rywale postawili wszystko na jedną kartę. Do zdobycia tytułu potrzebowali już tylko jednego trafienia. Legioniści wykorzystali to i po szybkim kontrataku, Patryk Czarnowski wyłożył piłkę Kamilowi Orlikowi, a ten w nieprzepisowy sposób został powstrzymany w polu karnym. Jedenastkę wykorzystał Konrad Handzlik, ustalając wynik meczu na 2:1 dla Pogoni. Mimo porażki, mistrzami Polski zostali piłkarze Legii, którzy w pierwszym spotkaniu wygrali 4:1.

Legia: Mateusz Kochalski – Piotr Cichocki (46` Mateusz Szwed), Mateusz Bondarenko, Kacper Pietrzyk, Bartosz Olszewski – Mateusz Leleno, Aleksander Waniek, Patryk Czarnowski, Mateusz Praszelik (80` Konrad Handzlik), Grzegorz Aftyka (46` Kamil Orlik) – Michał Góral (57` Kacper Wełniak).