16 kwietnia 2019

Juniorzy w dołku

W Centralnej Lidze Juniorów U-18 nasze zespoły nadal nie mogą wyjść z dołka. Legia uległa na wyjeździe Cracovii 0:3, a Escola Varsovia przegrała na swoim boisku z Lechem Poznań 1:2. Lepiej radzą sobie mazowieckie drużyny w MLJ U-19 i w CLJ U-17, gdzie zajmują pierwsze cztery miejsca w tabeli. Bardzo ciekawie jest także w Ekstralidze U-16.

W Makroregionalnej Lidze Juniorów U-19 Znicz Pruszków wygrał na wyjeździe ze Stomilem Olsztyn 4:1 i awansował na drugie miejsce w tabeli. Dwie bramki dla podopiecznych trenera Michała Dumały strzelił Krystian Tabara a po jednej Konrad Owczarek i Franciszek Ratajczyk. Olsztynianie odpowiedzieli tylko golem w końcówce zdobytym przez Kacpra Walendykiewicza. O krok od zwycięstwa byli także juniorzy Wisły Płock. Nafciarze mierzyli się na swoim boisku z Warmią Olsztyn. Dwa gole dla rywali zdobył w tym meczu Igor Mazurek, ale nasi piłkarze odpowiedzieli trafieniami Macieja Chyżyńskiego, Oliwiera Osmańskiego i Filipa Potrawiaka. Jednak w doliczonym czasie gry wyrównującego gola zdobył Patryk Markiewicz i spotkanie zakończyło się ostatecznie remisem 3:3. Po pięciu kolejkach w tabeli prowadzi UKS SMS Łódź (13 pkt,), Znicz jest drugi (9 pkt.), a Wisła szósta (6 pkt.).

W Centralnej Lidze Juniorów U-17 Legia Warszawa powiększa przewagę nad rywalami. W szóstej kolejce legioniści wygrali u siebie z Jagiellonią Białystok 3:1. Dwie bramki dla drużyny prowadzonej przez trenera Grzegorza Szokę strzelił Kamil Rokosz, a trzecią Kajetan Staniszewski. Dobrze w tym meczu spisał się także bramkarz Legii – Kacper Tobiasz, który obronił rzut karny. Jedyną bramkę dla Jagiellonii zdobył Dominik Mazur. Wygrała także Escola. Zespół z Tarchomina pokonał u siebie ŁKS Łódź 4:1. Bramki w tym meczu zaczęły padać błyskawicznie. Kilkanaście sekund po pierwszym gwizdku łodzianie wyszli na prowadzenie po golu Łukasza Włodarczyka, ale odpowiedź Escoli była równie szybka. Najpierw trafił Kacper Karasek, a chwilę później Dawid Szymczak i po… czterech minutach gry było 2:1. Po zmianie stron Kacper Karasek jeszcze dwa razy pokonał łódzkiego bramkarza. Niespodziewanej porażki doznał Ursus. Traktorki za sprawą Jehora Macenki prowadziły z drużyną Naki Olsztyn, ale rywale po przerwie byli skuteczniejsi i po bramkach Kacpra Zielskiego i Kacpra Nowickiego wygrali 2:1. Polonia Warszawa zremisowała w Łodzi z zespołem AKS SMS 1:1. W tym meczu nasi piłkarze także prowadzili do przerwy dzięki trafieniu Olafa Bartkiewicza. Wyrównał Jakub Maślak. W tabeli z kompletem 18 punktów prowadzi Legia. Drugie miejsce zajmuje Polonia. Czarne Koszule tracą do lidera pięć punktów. Ursus jest trzeci, a Escola czwarta. Oba zespoły po sześciu kolejkach mają na koncie po dziewięć punktów.

W mazowieckiej Ekstralidze U-16 nadal znakomicie radzi sobie Talent Warszawa. W czwartej kolejce podopieczni trenera Bogumiła Bonisławskiego pokonali na Zaciszu Wisłę Płock 5:0. Cztery gole w tym meczu strzelił Piotr Długołęcki, a wynik ustalił Ramil Mustafaev, ale szkoleniowiec pochwalił także defensywę swojego zespołu za utrzymanie koncentracji przez 90 minut. Znakomite spotkanie odbyło się także na Tarchominie, gdzie wicemistrz Polski z rocznika 2003 – Escola Varsovia podejmowała Legię. Mecz był niezwykle zacięty i wyrównany. Od 66. minuty legioniści grali w dziesiątkę po drugiej żółtej kartce dla Tomasza Okulickiego. Mimo gry w osłabieniu zespół z Łazienkowskiej wywalczył rzut karny po faulu na Dominiku Krajewskim. Pewnym wykonawcą jedenastki był Hubert Derlatka i goście prowadzili 1:0. Escola w końcówce ruszyła do ataku i w 88. minucie po dokładnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego Gracjan Grot głową trafił do siatki ustalając wynik spotkania na 1:1. UKS Varsovia przegrała na Okopowej ze Zniczem Pruszków 1:3. Gola dla gospodarzy strzelił Mikołaj Grochala, a dla zespołu z Pruszkowa trafiali Sebastian Żelazo, Korneliusz Krasuski oraz Kacper Markowski. W ostatnim meczu Ząbkovia wygrała na wyjeździe z Ursusem 2:1. Ząbkowianie prowadzili po bramkach Kacpra Grabowicza i Dawida Płudowskiego. W doliczonym czasie gry gola dla Traktorków zdobył  Kacper Lenarcik. W tabeli prowadzi Talent (10 pkt.) przed Escolą, Legią i Ząbkovią (wszystkie po 7 pkt.).