1 maja 2017

Juniorzy zapunktowali

To był udany weekend mazowieckiej młodzieży, ktora zapunkotwała w swoich rozgrywkach makroregionalnych

W Centralnej Lidze Juniorów (rocznik 1998/99), Legia Warszawa w odstępie trzech dni, dwukrotnie mierzyła się na swoim boisku z zespołami z Krakowa. Najpierw w zaległym spotkaniu po bramce Patryka Czarnowskiego wygrała z Cracovią 1:0, a następnie dzięki dwóm trafieniom Michała Górala, pokonała Wisłę 2:0. MKS Polonia Warszawa także rywalizowała z Cracovią i zremisowała na wyjeździe 2:2. Obie bramki dla warszawiaków (w tym jedną z rzutu karnego) strzelił Patryk Zych. Dwa gole zdobył też Jakub Łabęda ze Znicza Pruszków w wygranym 2:1 meczu z Motorem w Lublinie. W tabeli prowadzi Legia (63 pkt.), Znicz jest piąty, Polonia – szósta (oba kluby po 39 pkt.).
 W Makroregionalnej Lidze Juniorów Młodszych (rocznik 2000), efektowne zwycięstwo przy Konwiktorskiej odniosła Polonia. Już po dziesięciu minutach Czarne Koszule po golach Kuby Wardzyńskiego i Michael Ameyaw prowadziły z Widzewem Łódź 2:0. Potem w roli głównej na boisku wystąpił Szymon Boruń, który dołożył jeszcze cztery bramki i ostatecznie poloniści zwyciężyli 6:0. Legia pokonała na wyjeździe Naki Olsztyn 4:2. Dwa trafienia zaliczył najskuteczniejszy w drużynie Kacper Wełniak, jedno dołożył Kamil Kumoch, a ostatnie było dziełem olsztyńskiego obrońcy. Stołeczne drużyny przewodzą w tabeli: Polonia ma 16 punktów, Legia 15.
  W najciekawszym meczu Ekstraligi juniorów młodszych (rocznik 2001) spotkali się faworyci w walce o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-17. Po zaciętej grze Legia przegrała u siebie z Escolą Varsovia 2:3. Dla zespołu z Tarchomina już w czwartej minucie bramkę zdobył Bartosz Nahorny, ale to legioniści, dzięki trafieniom Mateusza Lisowskiego i Macieja Anusika, schodzili na przerwę prowadząc 2:1. W drugiej połowie emocji było jeszcze więcej. Bartosz Szoja wyrównał na 2:2, a w końcówce kapitan Legii Jan Goliński, po drugiej żółtej kartce musiał opuścić boisko. Goście wykorzystali grę w przewadze i po strzale Bartłomieja Frańczuka wygrali 3:2. W pozostałych spotkaniach w Warszawie: Polonia pokonała Radomiaka 6:1, Drukarz zremisował z Gwardią 2:2, a w Pruszkowie Znicz z Józefovią 1:1. W tabeli prowadzi Escola (18 pkt.) przed Legią (15 pkt.) i Gwardią (11 pkt.).