30 listopada 2020

Juniorzy ze zmiennym szczęściem

W 16. kolejce Centralnej Ligi Juniorów U-18, warszawskie drużyny grały na wyjazdach. Legia udała się na mecz do przyprószonego śniegiem Zabrza, a Escola Varsovia na Suchych Stawach mierzyła się z Hutnikiem Kraków.

Legia Warszawa przegrała na wyjeździe z Górnikiem Zabrze 2:4. Legioniści w 10. minucie wyszli na prowadzenie. Po dokładnym podaniu Jakuba Czajkowskiego, do siatki trafił Wiktor Kamiński. Stołeczni piłkarze mieli przewagę, jednak nie udało im się zdobyć kolejnych bramek – nawet z rzutu karnego. Jedenastkę wykonywaną przez Wiktora Kamińskiego obronił Maksymilian Ćwik. Decydująca o losach meczu była końcówka pierwszej połowy. W 43. minucie stojący w murze Jakub Czajkowski odbił piłkę ręką. Sędzia pokazał mu drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę i podyktował dla Górnika rzut karny. Okazję wykorzystał Kamil Grudziński i do przerwy było 1:1. Zabrzanie wykorzystali grę w przewadze i na początku drugiej połowy zdobyli dwa gole po uderzeniach Nikodema Zielonki i pochodzącego z Chicago Thomasa Pranicy. W 70. minucie Amerykanin strzelił też czwartego gola dla gospodarzy. W końcówce, po dośrodkowaniu Kajetana Staniszewskiego, drugą bramkę dla Legii zdobył Michał Kochanowski.

Escola Varsovia wygrała na wyjeździe z Hutnikiem Kraków 8:2. Już po kwadransie na stadionie w Nowej Hucie podopieczni Konrada Dousy prowadzili 3:0. Dwa razy bramkarza Hutnika pokonał Patryk Pytlewski, a trafienia te przydzielił gol Adriana Bielki. Hutnicy odpowiedzieli bramką zdobytą przez Alana Piskorza, ale jeszcze przed przerwą kolejne dwa gole dla zespołu z Tarchomina zdobył młodzieżowy reprezentant Słowacji Peter Juritka i do przerwy Escola prowadziła 5:1. W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Warszawiacy nadal przeważali, a efektem tego były kolejne trzy bramki, wszystkie zdobyte przez Cezarego Polaka. Gospodarze zdołali odpowiedzieć tylko raz i to z rzutu karnego, zamienionego na gola przez Arkadiusza Kaczyńskiego. Wysoką wygraną piłkarze Escoli sprawili urodzinowy prezent prezesowi klubu Wiesławowi Wilczyńskiemu. W następnej kolejce na Tarchominie odbędą się derby stolicy: Escola Varsovia zmierzy się z Legią Warszawa.