10 października 2018

Juniorzy ze zmiennym szczęściem

W rozgrywkach juniorskich na szczeblu centralnym nasze drużyny grały ze zmiennym szczęściem. Starszym juniorom nie udało się wygrać, natomiast młodsi zdobyli komplet punktów.

W Centralnej Lidze Juniorów U-18, po bardzo zaciętym spotkaniu Escola Varsovia przegrała na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław 4:2. Pierwszego gola dla Śląska uzyskał Piotr Samiec-Talar, jednak nasza drużyna jeszcze przed przerwą nie tylko odrobiła straty, ale wyszła na prowadzenie dzięki dwóm bramkom Litwina Titasa Milašiusa. Druga połowa należała jednak do rywali. Kolejne dwa trafienia dla gospodarzy ponownie były dziełem Piotra Samiec-Talara, a wynik meczu ustalił Aleksander Paluszek. Przegrała także Legia. W Rembertowie nasi piłkarze ulegli Zagłębiu Lubin 0:1.
  W Centralnej Lidze Juniorów U-17, wszystkie nasze drużyny zwyciężyły. Polonia na bocznym boisku przy ulicy Konwiktorskiej wygrała z zajmującą drugie miejsce w tabeli ekipą AKS SMS Łódź 1:0. Gola na wagę trzech punktów dla Czarnych Koszul strzelił już w 5. minucie Kacper Kacprzycki. Escola Varsovia mierzyła się na wyjeździe z ŁKS-em Łódź. Gospodarze prowadzili po bramce Tomasza Góreckiego. Potem inicjatywę przejęli nasi piłkarze. Łódzkiego bramkarza pokonali: Kacper Karasek, Ebenezer Kelechukwu oraz Marek Ziętara i Escola wygrała 3:1. Legia po golu Jakuba Czajkowskiego pokonała na wyjeździe MOSP Białystok 1:0.
  W Centralnej Lidze Trampkarzy U-15, Legia pokonała na swoim boisku GKS Bełchatów 3:0. Wynik otworzył Kacper Jakóbczyk, drugiego gola po asyście Huberta Wieruckiego zdobył Wiktor Nowak, a tuż przed końcowym gwizdkiem piłkę rywalom zabrał Kacper Włoch, a strzałem z dystansu do siatki posłał ją Igor Szostek. Jeszcze wyższe zwycięstwo odniosła Escola, która na Tarchominie rozgromiła Akademię Piłkarską z Ostródy 6:0. Nie powiodło się pozostałym naszym drużynom. Polonia przegrała na wyjeździe z wiceliderem – Jagiellonią Białystok 0:3, a UKS Varsovia w Łodzi nie sprostała młodym piłkarzom trzeciego w tabeli SMS-u, ulegając 0:2.
  W mazowieckiej Ekstralidze U-19, trwa zacięta walka o awans na szczebel centralny. Prowadząca w tabeli Wisła Płock wywiozła tylko jeden punkt z Warszawy, remisując na boisku przy ulicy Okopowej z Varsovią 1:1. Prowadzenie dla Nafciarzy tuż przed przerwą uzyskał Marcin Kralski. Podopieczni trenera Michała Pirosa ambitnie starali się odrobić stratę i w 86. minucie udało im się to za sprawą Dominika Gąsiora. Z liderem zrównał się punktami Znicz Pruszków. Zespół prowadzony przez Michała Dumałę zdecydowanie pokonał na swoim terenie Pogoń Siedlce 6:1. Łupem bramkowym podzielili się: Konrad Owczarek, Franciszek Ratajczyk, Jakub Szymczak, Szymon Śmieciński oraz autor dwóch goli Jan Wojtasik. Dla Pogoni trafił Aleksander Woźnica.