28 czerwca 2020

Już 1/4 Pucharu Polski na Mazowszu

   Rozegrano mecze pierwszej rundy, czyli 1/8 finału Pucharu Polski na Mazowszu. Do rywalizacji dołączyli trzecioligowcy - jednak nie wszyscy. Piłkarze rezerw Legii... dostali dwutygodniowe urlopy, a będąca w przebudowie Polonia, mająca już w kadrze nowych zawodników (z którymi w przyszłym sezonie chce powalczyć o drugą ligę) nie była w stanie zebrać jedenastki uprawnionych do gry.  

 Najbardziej wyrównany był mecz Mszczonowianki z rezerwami Wisły Płock. Prowadzenie dla ekipy z Mszczonowa uzyskał Damian Pociech, celnym strzałem kończąc szybki kontratak gospodarzy. Tuż przed ostatnim gwizdkiem do remisu doprowadził Patryk Leszczyński. Zawodnik Wisły z równoczesnym obrotem znakomicie opanował piłkę i posłał ją do siatki. W dogrywce zwycięstwo 2:1 zapewnił Mszczonowiance gol Macieja Naleja. Bardzo wyrównane były również spotkania Pilicy Białobrzegi z Ursusem Warszawa i Ostrovii Ostrów Mazowiecka z Oskarem Przysucha. Oba mecze zakończyły się wynikami 0:1, a o wygranych gości zdecydowały rzuty karne. Patryk Kamiński wykorzystał jedenastkę dla Ursusa, a Tomasz Janiszewski przesądził o zwycięstwie Oskara Przysucha. Żbik Nasielsk dzielnie stawiał czoła Świtowi Nowy Dwór Mazowiecki, ale ostatecznie musiał uznać wyższość rywala. Świt wygrał 2:0, a bramki dla nowodworzan zdobyli Kamil Wiśniewski oraz Hubert Michalik. Jednostronne natomiast były pojedynki Delty Słupno z Bronią Radom i Płomienia Dębe Wielkie z Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Trzecioligowcy nie dali szans przedstawicielom okręgówek. Broń wygrała 7:1, a gole dla ekipy z Radomia strzelili: Przemysław Nogaj, Damian Machajek, Przemysław Śliwiński oraz po dwie Kamil Czarnecki i Damian Winiarski. Dla Delty trafił Maciej Żłobecki. Pogoń Grodzisk zwyciężyła 6:2. Cztery razy bramkarza rywali pokonał Patryk Szymański, a po trafieniu dołożyli Grzegorz Gulczyński i Jakub Kołaczek. Bramki dla Płomienia były dziełem Daniela Głuchowskiego oraz Jana Laskowskiego. Mazovia Mińsk Mazowiecki oraz Victoria Sulejówek awansowały do ćwierćfinału bez wychodzenia na boisko, ponieważ Legia II i Polonia Warszawa zrezygnowały z gry.

 W kolejnej rundzie 1/4 PP zmierzą się: Victoria Sulejówek z Ursusem, Broń Radom z Pogonią Grodzisk Mazowiecki, Oskar Przysucha z Mazovią Mińsk Mazowicki oraz Świt Nowy Dwór z Mszczonowianką. Finał przewidziano na 18 lipca br.