22 lutego 2023

Kadra Oldboy MZPN z kolejnym zwycięstwem na koncie!

Kolejne zwycięstwo mazowieckiej Kadry Oldbojów!

W niedzielne popołudnie Kadra Oldboy MZPN rozegrała mecz kontrolny z Lubelskim ZPN. Spotkanie to dla każdego z zespołów jawiło się, jako szansa przetestowania zawodników przed Mistrzostwami Polski wojewódzkich związków piłki nożnej. Nasi reprezentanci będą je dobrze wspominać.

W pierwszej połowie mecz przebiegał w spokojnej atmosferze, a obie drużyny badały potencjał gry przeciwnika. Każda z drużyn wypracowała sobie kilka sytuacji podbramkowych, w których były bliskie zdobycia bramki.

W 20 minucie meczu w polu karnym rywali sfaulowany został nasz zawodnik i sędzia podyktował rzut karny. Piłkę na wapnie ustawił Dariusz Dzwigała, lecz bardzo precyzyjny strzał wybronił dobrze dysponowany w tym meczu bramkarz Lublinian. Była to najlepsza sytuacja w tej części meczu, a pierwsza połowa zakończyła się wynikiem bezbramkowym.

Drugą połowę zaczęliśmy z dużym zapałem do gry oraz chęcią zdobycia bramki i to udało się w 60 minucie spotkania, gdy ponownie Dariusz Dzwigała dokładnym podaniem ze środka boiska obsłużył Michała Hermana, któremu pozostało tylko pokonać golkipera gości, co się udało i Kadra Oldbojów MZPN wyszła na prowadzenie. 1:0.

Drużyna z Mazowsza uskrzydlona zdobyciem bramki nie pozostawała bierna w swoich atakach, co przyniosło nam drugiego gola w 78 minucie meczu. Przy bramce asystował Przemysław Tucin, a akcję sfinalizował Maciej Tataj, który z bliskiej odległości pokonał bramkarza LZPN.

Końcówka meczu należała do gości. Tomasz Brzyski caly czas próbował uruchamiać napastników swojej drużyny bardzo dokładnymi wrzutkami w pole karne i to w 90 minucie meczu, po zamieszaniu na przedpolu bramkowym, goście wykorzystali zdobywając bramkę kontaktową. Po golu sędzia zakończył spotkanie. Zwycięstwo Kadry Oldboy MZPN 2:1. Gratulacje!

W meczu wystąpili:


Dariusz Dzwigała
Igor Golaszewski
Tomasz Jarzebowski
Maciej Tataj
Mariusz Unierzyski
Michał Herman
Robert Stawicki
Rafał Głąbicki
Paweł Młodziński
Piotr Jaczewski
Mariusz Berliński
Jakub Jasiński
Andrzej Kacprzak
Karol Kopeć
Przemysław Tucin
Arkadiusz Żaglewski 
Piotr Maciołek