23 maja 2018

Kadry wojewódzkie już w finałach!

  Wojewódzkie kadry Mazowieckiego ZPN powoli kończą swoje rozgrywki eliminacyjne. Jako pierwsze w finałach ogólnopolskich zameldowały się dziewczęta w kategorii U-13 i U-16, po nich dopisali się chłopcy w kategorii U-14 i U-15.

   Ostatnimi rywalkami dziewcząt z Mazowsza były ich rowieśniczki z Podlasia, jednak nasze młode piłkarki bez względu na wynik tych spotkań zapewniły sobie wcześniej awans do finałów ogólnopolskich. Reprezentantki MZPN w obu meczach, rozegranych w Ząbkach postarały się o zwycięstwa (obydwa po 2:0), a trenerzy Marcin Wojda i Maciej Anglart mieli okazje wypróbować szeroką kadrę zawodniczek. Do centralnych finałów zespoły Mazowieckiego ZPN awansowały z pierwszych miejsc, wyprzedzając w obu przypadkach reprezentacje Warmińsko-Mazurskiego ZPN.

  W czwartek 24 maja br. od rana w Ząbkach swoje przedostatnie mecze rozegrali chłopcy, podopieczni trenerów Marcina Korkucia (U14) i Piotra Mosóra (U15), a ich przeciwnikiem były zespoły Łódzkiego ZPN; obie reprezentacje zapewniły sobie już udział w finałach centralnych, z tym że nasze z pierwszych miejsc. Dla młodszej ekipy był to doskonały sprawdzian umiejętności, gdyż w zespole zabrakło piłkarzy Legii, sposobiących sie do ligowych rozstrzygnięć. Nasi chłopcy ostro wzięli się do roboty i juz w pierwszej akcji uzyskali prowadzenie. Przez cały mecz ich przewaga nie podlegała dyskusji, a zwycięstwo przypiczętowali drugim golem na kwadrans przed końcem meczu.

Starszy zespół przez pół godziny szturmował bramkę łodzian, ale do szatni ekipa Mazowsza schodziła z jednobrakowym prowadzeniem. Kwadrans po przerwie zrobiło się już 2:0, ale końcówkę gospodarze byli zmuszeni grać w dziesiątkę po drugiej żółtej kartce. W tym okresie sędziowie podyktowali także po rzucie karnym dla obu stron, wykorzystanym jednak tylko przez reprezentantów Mazowieckiego ZPN. Ambitnie grający goście zdołali jednak uzyskać honorowe trafienie a wybrańcy trenera Mosóra wygrali mecz 3:1. 

  Obu reprezentacjom chłopców pozostały jeszcze do rozegrania mecze z kadrą Podlasia, ale ich wyniki nie będą już miały żadnego wpływu na końcową klasyfikację gier eliminacyjnych. W tegorocznych finałach ogólnopolskich wystapią wszystkie nasze cztery zespoły.

(js)