18 marca 2019

Kiepski start trzecioligowców

Pięć remisów i dwie porażki to bilans mazowieckich trzecioligowców w pierwszej kolejce rundy rewanżowej. Szansy na zmniejszenie straty do prowadzącego w tabeli Sokoła Aleksandrów Łódzki nie wykorzystały Polonia Warszawa i Legionovia, za wartościowy jednak można uznać remis Ursusa z liderem grupy.

W inauguracyjnym meczu rundy wiosennej III ligi Ursus Warszawa na swoim boisku zmierzył się z liderem – Sokołem Aleksandrów Łódzki. Gospodarze od początku grali odważnie i atakowali z rozmachem. Już w trzeciej minucie bardzo groźny strzał na bramkę Sokoła oddał Robert Słomka, jednak piłka przeleciała tuż obok słupka. W ciągu kolejnych minut nasi piłkarze wywalczyli trzy rzuty rożne, a zawodnicy z Aleksandrowa Łódzkiego mieli problemy z wydostaniem się z własnej połowy. Po kwadransie znakomitym prostopadłym podaniem popisał się Paweł Wolski, do piłki w polu karnym dopadł Filip Dziełak i uzyskał prowadzenie dla Ursusa. Po zdobyciu gola nasi piłkarze zwolnili tempo, a inicjatywę przejęli rywale. Do przerwy wynik nie uległ jednak zmianie. Niestety kilka minut po wznowieniu gry, błąd w defensywie Ursusa wykorzystał doświadczony Paweł Kaczmarek (były zawodnik m.in. Wisły Płock i Znicza Pruszków) i doprowadził do wyrównania. Ursus odpowiedział akcją zakończoną strzałem Arkadiusza Ciacha, po którym piłka poszybowała wysoko nad bramką rywali. W 70. minucie Michał Miller z Sokoła za próbę wymuszenia rzutu karnego otrzymał drugą żółtą kartkę i goście grali w dziesiątkę. Trener Traktorków – Arkadiusz Modrzejewski wprowadził na boisko dwóch zawodników pozyskanych w przerwie zimowej: Krzysztofa Możdżonka i Marcina Bawolika, do boju posłany został także Mateusz Muszyński, ale Ursus mimo gry w przewadze nie wykorzystał okazji do zdobycia kompletu punktów i tylko zremisował z Sokołem 1:1.

Victoria Sulejówek zremisowała u siebie z Polonią Warszawa 2:2. Gospodarze do 87. minuty prowadzili 2:0 po trafieniach Wojciecha Wociala oraz Mateusza Grudzińskiego. Do wyrównania w ciągu niespełna sześćdziesięciu sekund doprowadził najskuteczniejszy snajper III ligi – Krystian Pieczara.

Legionovia rozpoczęła rundę rewanżową od falstartu. Podopieczni trenera Marcina Sasala przegrali na własnym stadionie z Unią Skierniewice 0:1. Jedyny gol w tym meczu padł w 60. minucie, po strzale Michała Czaplarskiego. Unia wskoczyła na czwarte miejsce w tabeli, a Legionovia spadła na piąte.

Legia II Warszawa zremisowała z Bronią Radom 0:0. Dwa dni przed tym meczem w Radomiu zawrzało. Z pracy zrezygnował trener Artur Kupiec. Jego miejsce na tym stanowisku zajął były szkoleniowiec Broni – Dariusz Różański, który …będzie równolegle prowadził drużynę z okręgówki – Centrum Radom.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki, w pierwszym meczu pod wodzą nowego trenera – Marka Brzozowskiego, przegrał u siebie z Sokołem Ostróda 0:1. Zwycięskiego gola dla gości, zaskakującym strzałem z dystansu zdobył w 13. minucie Marcin Kajca, a asystował mu wychowanek Mławianki – Michał Stryjewski.