28 kwietnia 2023

Kolejne duże sportowe wydarzenie odbędzie się w Radomiu!

Finał Orlen Pucharu Polski Kobiet w piłce nożnej zostanie rozegrany na stadionie MOSiR Radom. Decyzję w tej sprawie podjął Zarząd PZPN.

Finał Orlen Pucharu Polski Kobiet w piłce nożnej zostanie rozegrany na stadionie MOSiR Radom. Decyzję w tej sprawie podjął Zarząd PZPN.

Mecz odbędzie się 10 czerwca o godz. 16:30.

„To kolejne bardzo ważne dla nas sportowe i promocyjne wydarzenie. Dziękuję Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej za zaufanie. Decyzja o powierzeniu nam prawa organizacji finałowego meczu potwierdza, że Radom sprawdza się jako gospodarz dużych imprez. Podobnie zresztą było w przypadku meczu tenisowego z udziałem Igi Świątek czy występów reprezentacji siatkarzy i siatkarek. Ze swojej strony mogę zapewnić, że stadion przy ulicy Narutowicza będzie przygotowany, by przyjąć czołowe polskie piłkarki” – powiedział Prezydent Radomia Radosław Witkowski.

Członek Zarządu PZPN, Prezes Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej Sławomir Pietrzyk nie kryje, że jest bardzo zadowolony z dotychczasowej współpracy z miastem.

„Finał, który był zorganizowany w Radomiu w 2017 był najlepszym z dotychczasowych i został najlepiej oceniony przez Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej. Wierzę, że to nadchodzące wydarzenie zostanie zorganizowane na takim samym poziomie, a może uda się jeszcze wyżej podnieść poprzeczkę. Chciałbym, aby przez najbliższe dwa-trzy lata finały kobiecego Pucharu Polski były organizowane właśnie tutaj, w Radomiu” – stwierdził Prezes naszego Związku.

Finał kobiecych rozgrywek pucharowych odbędzie się w Radomiu już po raz drugi. W 2017 roku na stadionie przy ulicy Narutowicza, Medyk Konin pokonał 2:1 GKS Górnik Łęczna.