28 kwietnia 2022

Kolejne zwycięstwo Kadry 2008

Mecz z lubelskim ZPN był jednym z trudniejszych, tegorocznych meczów dla podopiecznych Trenera Tercjaka. Silnie fizyczny przeciwnik od pierwszych minut nisko bronił się na swojej połowie upatrując swoich szans w błyskawicznych kontratakach. Mimo długiego oporu przeciwnika zawodnikom z Mazowsza udało się zdobyć bramkę w 31 minucie. Marceli Żek długim…

Mecz z lubelskim ZPN był jednym z trudniejszych, tegorocznych meczów dla podopiecznych Trenera Tercjaka. Silnie fizyczny przeciwnik od pierwszych minut nisko bronił się na swojej połowie upatrując swoich szans w błyskawicznych kontratakach. Mimo długiego oporu przeciwnika zawodnikom z Mazowsza udało się zdobyć bramkę w 31 minucie. Marceli Żek długim podaniem, świetnie odnalazł w polu karnym Daniela Wyrozumskiego, który z zimną krwią uderzył piłkę nad bramkarzem. Do szatni zawodnicy kadry Mazowsza z 2008 rocznika mogli schodzić z podniesionymi głowami. W drugiej połowie przeciwnicy nieco bardziej się otworzyli próbując gonić wynik co pozwoliło gościom na więcej groźnych i szybkich akcji. W 62 minucie po licznych atakach rywali, sędzia podyktował rzut karny dla kadry LZPN, która nie zmarnowała swojej szansy i doprowadziła do remisu (1-1). Kadra Mazowsza nie odpuszczała i do końca walczyła o pełną pule punktów. W 77 minucie po indywidualnym rajdzie i dośrodkowaniu piłki przez Adama Nowakowskiego, Jakub Sito skierował piłkę do bramki zapewniając wygraną Mazowszanom.

Lubelski ZPN – Mazowiecki ZPN 1:2 (0:1)

Bramki: Wyrozumski as. Żek, Sito as. Nowakowski

Kadra: Bienduga, Grudziński, Czarkowski, Musiałek, Foks, Jakubowski, Jasiński, Wyrozumski, Sobolewski, Żek, Kubiak, Nowakowski, Nowak, Sito, Babiloński, Gawarecki

Sztab trenerski: Tomasz Tercjak, Przemysław Mosiołek, Marcel Gawor, Michał Kubiak

Trener Tercjak po meczu: „Mecz był bardzo trudny, były lepsze i gorsze momenty, lecz najważniejsze są 3 punkty. Cieszy fakt, że zawodnicy próbowali realizować założenia przedmeczowe oraz koncepty, które były trenowane na poprzednich konsultacjach”