28 października 2021

Kolejne zwycięstwo kadry U-14 Mazowieckiego ZPN

Kadra U-14 złożona z chłopców rocznika 2008 rozegrała trzeci mecz eliminacyjny w ramach Pucharu im. Kazimierza Deyny.

Na boisku w Książenicach rywalem podopiecznych Tomasza Tercjaka był zespół Świętokrzyskiego ZPN. Podobnie jak w poprzednich spotkaniach (z Lubelskim ZPN i Łódzkim ZPN) nasz zespół po dobrej grze odniósł wysokie zwycięstwo. W wygranym 10:0 spotkaniu na listę strzelców wpisali się Jan Musiałek, Daniel Wyrozumski, Jakub Peret, Franek Kielczyk (trzy bramki), Mikołaj Gorzędowski, Jan Szcześniak, Jakub Sito, Antoni Sobolewski.

Zespół z Mazowsza po pierwszej rundzie zajmuje pozycję lidera w swojej grupie.

Kadra: Antoni Błocki, Mikołaj Gorzędowski, Daniel Foks, Patryk Mackiewicz, Jan Bienduga, Mikołaj Jasiński, Antoni Sobolewski, Pascal Mozie, Marceli Żek, Daniel Wyrozumski, Franek Kielczyk, Bartosz Czarkowski, Jan Musiałek, Juliusz Rafalski, Jakub Sito, Stanisław Kubiak, Jakub Peret, Jan Szcześniak

W rozgrywkach o Puchar im. Kazimierza Deyny uczestniczą reprezentacje wojewódzkich ZPN. W pierwszej części rozgrywek szesnaście drużyn rywalizuje w czterozespołowych grupach utworzonych na podstawie podziału terytorialnego. Przeciwnikami kadry Mazowieckiego ZPN są zespoły z województw świętokrzyskiego, lubelskiego i łódzkiego.

Rozgrywki prowadzone są systemem mecz i rewanż. Pierwsza runda (trzy kolejki) odbyła się we wrześniu i październiku, druga zostanie rozegrana wiosną przyszłego roku (między kwietniem a czerwcem). Z każdej grupy do turnieju finałowego awansują po dwa najlepsze zespoły. Termin i miejsce decydujących meczów wyznaczy Komisja Piłkarstwa Amatorskiego i Młodzieżowego PZPN spośród zgłoszonych kandydatur z poszczególnych ZPN.

W trwającym sześć dni turnieju finałowym zespoły rywalizować będą w dwóch czterozespołowych grupach (system każdy z każdym). Zwycięzcy grup ostatniego dnia zagrają o pierwsze miejsce, z kolei drużyny, które zajmą drugie miejsca w grupach, rywalizować będą o trzecią pozycję. W sezonie 2020-21 najlepsi okazali się chłopcy z Dolnośląskiego ZPN.