26 kwietnia 2018

Komplet punktów reprezentacji Mazowsza

Kolejna rundę spotkań eliminacyjnych rozegrały kadry wojewódzkie Mazowsza. Reprezentacje Mazowieckiego ZPN we wszystkich spotkaniach wywalczyły komplet punktów. Chłopcy na wyjeździe z drużynami z Warmii i Mazur, dziewczęta u siebie, na Kawęczyńskiej z rówieśniczkami z Kujawsko-Pomorskiego.

Krocząca bez porażki kadra U-15 Piotra Mosóra wygrała w Olsztynie 3:0 po dwóch bramkach Gracjana Grota i trafieniu Szymona Włodarczyka, mając już od jesieni zapewniony awans do finałów centralnych z pierwszego miejsca. Awansuje także, walczący o prymat w tabeli w kategorii U-14 z reprezentacją Łódzkiego ZPN team Marcina Korkucia, który w czterech meczach zgromadził 10 punktów, dzięki wyjazdowej wygranej z Warmińsko-Mazurskim 2:0 (gole : Mateusz Kowalczyk i Patryk Romanowski).

Coś do udowodnienia miały podopieczne Macieja Anglarta w kategorii U-16, po ostatniej, niefortunnej wpadce w Olsztynie. Piłkarki z Mazowsza srogo doświadczyły swoje koleżanki z Kujawsko-Pomorskiego, aplikując im aż jedenaście goli! Łupem bramkowym podzieliły się : ząbkowianka Anna Kodym – 4, prażanka Dominika Ducal – 2 oraz po jednej : Anna Furmaniak i Zofia Giętkowska (MUKS Praga), Karolina Czyż (Mazovia), Natalia Bednarczyk (KS Raszyn) i Milena Prochowska (Ząbkovia). Przed ostatnią kolejką piłkarki Marcina Wojdy są już pewne awansu z pierwszego miejsca, podobnie jak ich młodsze koleżanki w kategorii U-13, które pewnie pokonały swoje rywalki 5:1, choć niemal do przerwy ambitne dziewczęta z Krainy Jezior prowadziły 1:0. Grę uspokoiło wyrównanie Nikoli Krasieńko, a po przerwie dwa trafienia niezawodnej Patrycji Kozarzewskiej oraz Kingi Puchalskiej i niemal równo z końcowym gwizdkiem Maji Grzybowskiej.