7 listopada 2019

Konferencja Akademii Grassroots na Mazowszu

   Trwa tegoroczna edycja „Akademii Grassroots” czyli cykl siedemnastu konferencji, skierowanych przede wszystkim do nauczycieli wychowania fizycznego oraz trenerów i instruktorów pracujących na co dzień z dziećmi do 13. roku życia. Zajęcia i prelekcje odbędą się w każdym województwie, a wstęp  będzie bezpłatny i otwarty dla wszystkich chętnych.

  Celem odbywającej się co roku „Akademii Grassroots” jest przybliżenie najnowszych trendów w szkoleniu młodych piłkarek i piłkarzy fachowcom pracującym z nimi na co dzień: trenerom, instruktorom oraz nauczycielom wychowania fizycznego.

 

   Wśród prelegentów, którzy podczas zajęć teoretycznych i praktycznych będą dzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami, znajdują się szkoleniowcy z Polskiego Związku Piłki Nożnej. W tym roku tematem przewodnim konferencji będzie periodyzacja programu szkolenia. W programie sesji praktycznej są natomiast ćwiczenia kształtujące percepcję piłkarzy, trening bramkarski w grupach dziecięcych, a także zajęcia ukierunkowane na rozwój inteligencji zawodników z kategorii U-8 – U-13.

  W trakcie konferencji przedstawione zostaną ponadto informacje o realizowanych i planowanych projektach Polskiego Związku Piłki Nożnej mających na celu podniesienie kwalifikacji trenerów oraz stałą poprawę szkolenia młodych zawodniczek i zawodników.

  W „Akademii Grassroots” mogą wziąć udział wszyscy chętni. Rejestracja odbywa się za pośrednictwem strony pzpn24.pzpn.pl. Szczegółową instrukcję tworzenia konta oraz zapisu na wybraną konferencję przedstawia poniższy film.

  Uczestnictwo w konferencji gwarantuje trenerom zdobycie punktów niezbędnych do przedłużenia licencji. W zależności od jej rodzaju udział w „Akademii Grassroots” daje:

PZPN B – 5 godzin/punktów (licencja wygaszana)

PZPN A – 5 godzin/punktów (licencja wygaszana)

Grassroots D – 5 godzin/punktów

Grassroots C – 5 godzin/punktów

UEFA PRO – 0 godzin/punktów

UEFA Elite Youth A – 2 godziny/punkty

UEFA A – 2 godziny/punkty

UEFA Goalkeeper A – 0 godzin/punktów

UEFA B – 5 godzin/punktów

UEFA Futsal B – 0 godzin/punktów

Goalkeeper B – 0 godzin/punktów

Futsal C – 5 godzin/punktów

Edukator – 0 godzin/punktów

 

    Polski Związek Piłki Nożnej serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych piłkarskim szkoleniem dzieci i młodzieży do udziału w konferencjach z cyklu „Akademia Grassroots”. W województwie mazowieckim konferencja odbędzie się w dniach 26 listopada 2019 roku w Ciechanowie oraz 27 listopada 2019 roku w Warszawie.