7 kwietnia 2022

Konkurs na projekt medalu na 100-lecie MZPN rozstrzygnięty!

Specjalnie powołana kapituła rozstrzygnęła konkurs, a władze wojewódzkiego związku wręczyły w środę nagrody. Mowa o projekcie medalu 100-lecia Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej. Zwyciężył Jan Wolak, uczeń Liceum Sztuk Plastycznych w Radomiu. Odebrał on z rąk prezesa MZPN Sławomira Pietrzyka nagrodę w wysokości 2 tysięcy złotych. Mazowiecki Związek Piłki Nożnej w…

Specjalnie powołana kapituła rozstrzygnęła konkurs, a władze wojewódzkiego związku wręczyły w środę nagrody. Mowa o projekcie medalu 100-lecia Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej. Zwyciężył Jan Wolak, uczeń Liceum Sztuk Plastycznych w Radomiu. Odebrał on z rąk prezesa MZPN Sławomira Pietrzyka nagrodę w wysokości 2 tysięcy złotych.

Mazowiecki Związek Piłki Nożnej w tym roku organizuje obchody swojego 100-lecia. W związku z tym ogłoszono konkurs na zaprojektowanie okolicznościowego medalu, jaki pod koniec maja będzie wręczony osobom zasłużonym dla wojewódzkiego futbolu.


Do konkursu stanęli uczniowie z kilku mazowieckich szkół. Pierwsze trzy nagrody trafiły do Liceum Sztuk Plastycznych w Radomiu. To kolejny dowód na to, że nauka tutaj stoi na wysokim poziomie. Jakiś czas temu będąc prezesem w Radomskim OZPN, organizowaliśmy podobny konkurs i wtedy też zwyciężyła uczennica radomskiego „Plastyka”. Nasza kapituła nie miała łatwego zadania, bo wszystkie prace i pomysły były znakomite. Niestety projektu medalu nie możemy na razie pokazać. Jest to tajemnica. Będzie on zaprezentowany dopiero 27 maja podczas gali 100 lecia – powiedział prezes Sławomir Pietrzyk.

Konkurs i główną nagrodę wygrał Jan Wolak. Drugie miejsce i nagrodę w wysokości 1200 złotych zdobyła Zuzanna Sobolewska, zaś wyróżniono również Olę Gawryś. Obok prezesa Pietrzyka nagrody wręczał również szef ROZPN, Kamil Witkowski. Cała trójka laureatów biuro radomskiej delegatury odwiedziła wespół z wicedyrektorem popularnego „Plastyka”, dobrze znanym z radomskich ligowych boisk, Tomaszem Kiliańskim, a także z nauczycielem projektowania graficznego, opiekunem artystycznym, Cezarym Jędrzejewskim.

Nigdy nie trenowałem piłki nożnej. Kiedy byłem młodszy, to lubiłem często pograć amatorsko z kolegami. Jakoś też szczególnie nie oglądam meczów. Lubię za to śledzić ważniejsze widowiska, na przykład hity w Lidze Mistrzów, czy pojedynki naszej reprezentacji. Niemniej bardzo spodobał mi się konkurs w MZPN, jego formuła i temat. Cieszę się z wygranej – powiedział zwycięzca, Jan Wolak.

~Materiał dzięki uprzejmości ROZPN