9 marca 2020

Legia w barażach do I ligi

  W przedostatniej kolejce II ligi futsalu Legia Warszawa wygrała w swojej hali ze Zdrowiem Garwolin 2:1. Dzięki temu legioniści zapewnili sobie pierwsze miejsce w tabeli i udział w barażach o awans do I ligi.  

  Dla obu drużyn było to już trzecie spotkanie w tym sezonie. Po raz pierwszy Legia i Zdrowie spotkały się w Górznie podczas rozgrywanego w grudniu wojewódzkiego finału Pucharu Polski. Zespół z Garwolina prowadził już 4:1, ale ostatecznie lepsi okazali się legioniści wygrywając 5:4. Kolejny – już ligowy mecz odbył się w styczniu. W wypełnionej po brzegi hali w Garwolinie ponownie triumfowała stołeczna ekipa, tym razem zwyciężając 5:3. 

  Trzecie spotkanie decydowało o tym, która z drużyn będzie miała szansę gry w barażach o I ligę. Wcześniej z rywalizacji o awans odpadł AZS AWF Warszawa, który zremisował 5:5 z drużyną Podkowa Teqball Club. Akademicy na dwie kolejki przed końcem sezonu tracili w tabeli do legionistów siedem punktów. Zdrowie traciło osiem, ale miało do rozegrania jeszcze zaległy mecz z Drukarzem Warszawa i w przypadku zwycięstw ze stołecznymi drużynami zbliżyłoby się do Legii na dwa punkty. 

  Rozgrywany w późny niedzielny wieczór mecz Legii ze Zdrowiem był pojedynkiem dwóch najskuteczniejszych drużyn w lidze. Legioniści w dwunastu dotychczasowych spotkaniach strzelili 132 gole, a Zdrowie w jedenastu meczach trafiało 114 razy. Tym razem jednak to defensywy obu drużyn wystąpiły w głównych rolach i dlatego w spotkaniu padły tylko trzy gole. Warszawiacy objęli prowadzenie w trzeciej minucie po samobójczym trafieniu Karola Kopcia. Na 2:0 podwyższył Mariusz Milewski. Po zmianie stron bramkę dla zespołu z Garwolina strzelił Karol Kopeć.

 

(mf)